Badmintonový oddíl

1. liga: dvě výhry v domácím prostředí, Prosek bude hrát o titul!

letajicivorelV sobotu 19. ledna jsme hráli v domácím prostředí BB Areny v Letňanech třetí kolo letošního ligového ročníku. Poslední kolo základní části nám vyšlo na výbornou. Po výhrách 5:3 nad týmem Meteoru B a 6:2 nad Super Stars Most se tým SK Prosek Praha raduje z postupu do skupiny o vítězství v 1. lize a v dalších dvou kolech nadstavbové části se tedy popereme o možnost účastnit se extraligové baráže!

Prohlédněte si: fotografie z turnaje

SK Prosek Praha nastoupil v sestavě: Filip Stádník, Jiří Provazník, Marián Šulko, Lukáš Klačanský, Jan Vorlík, Václav Palán, Eliška Maixnerová, Tamara Prostináková a Michaela Zelinková, vedoucí a vrchní rozhodčí Tomáš Krajča.

Velký dík za pomoc s organizací patří BB Areně a panu Coufalovi za nákup umpirů a všestranný servis; dále pak našim ochotným pomocníkům a rozhodčím Anežce Limanovské, Lucce Mockové, Markovi Schumpeterovi a Vojtovi Dohnalovi. A jsme rádi, že si našlo čas a cestu do BB Areny také spousta našich diváků a fanoušků; i mezinárodních ;-) a také našich hráčů současných či minulých, i legend např. pana Boháče, dlouholetého trenéra v éře ČKD Kompresory.

SK Prosek Praha – Sokol Meteor Praha Radotín B 5:3

Jako vždy náročný a vyrovnaný zápas s Meteorem měl bohužel smutný úvod. V mixu Filipa s Eliškou proti páru Hošek-Musilová se Hanka Musilová zranila v prvním setu za stavu 17:15 pro naši dvojici. Poškozené vazy v koleni jí pak znemožnily start i v deblu – vedení 2:0 nám ale v tomto případě přinášelo pramalou radost.

Jirka nastupoval do zápasu s bloknutými zády a virózou, v deblu s Filipem se držel dva sety, pak si ale při smeči záda definitivně „dodělal“ a výsledkem byla třísetová prohra s párem Stoklas-Jirásek. Ani Honza s Vaškem se na jedničce neprosadili přes chytrou hru Tellera s Hoškem – po párovkách tedy 2:2.

Důležitý bod po dobrém výkonu v singlu vybojoval Vašek, který porazil Vojtu Lapáčka. Následovaly dva „krváky“ se slovenským podpisem. Lukáš hrál proti Pavlu Synovcovi tři sety a když prohrával v tom rozhodujícím 10:18, už možná ani sám nevěřil, že to ještě otočí – ale povedlo se a výsledek 23:21 znamenal jistotu „remízy“. Tamara svoji dvouhru proti Kačce Mikelové dovedla dokonce do stavu 22:22, ale z výhry 24:22 v rozhodující sadě se naopak radovala soupeřka.

Posledním zápasem utkání byl singl Honzy proti Marku Tellerovi. Heroický výkon našeho „ptačího bojovníka“ a výhra 21:19 ve třetím setu, kterou oslavil hlasitě Honza i početné publikum. Skvělá práce a konečný stav 5:3 pro Prosek; výhra znamenající postup do finálové skupiny o 1. místo.

SK Prosek Praha – Super Stars Most 6:2

Proti Mostu jsme nastupovali s ulehčením, ale zároveň s respektem ze silného soupeře. Potvrdil to už úvodní mix – náročný třísetový zápas ale Eliška s Filipem zvládli a přinesli uklidňující první bod výhrou 21:16 ve třetím setu nad Valentou a Krocovou. Oproti tomu Míša v úvodním singlu podlehla Verče Dobiášové, aktivní pojetí znamenalo i množství chyb; ale obnovená premiéra naší „čínské“ posily snesla přísnější měřítka. Dobrý zápas!

Dvě mužské čtyřhry přinesly dva další body na proseckou stranu – Vašek s Honzou i přes počáteční liknavost zvládli duel s párem Repiar-Oros a Filip s Lukášem si poradili s technicky slabšími, ale o to bojovnějšími Portem a Abrahamem. Pěkný a dynamický výkon předvedly i Míša s Tamarou v deblu – dva skvělé sety a mezi nimi jeden těsně prohraný :) ale opět bod na naši stranu.

K čistému skóre z párovek nám chyběl ještě aspoň bod ze singlů. Nevybojoval ho Vašek, který nehrál dobře proti Orosovi a předvedl své „naštvané“ já, které brzdí výkon. Za stavu 4:2 tak bylo opět na Honzovi v náročném třísetovém singlu se Samo Repiarem, aby přinesl rozhodující pátý bod. A podařilo se 21:16 ve třetím setu! Drtivé smeče, „Vorlova roura“ ze zadních rohů a totální motivace přinesla Honzovi i zasloužený titul hráče kola v týmovém hlasování.

Za již rozhodnutého stavu nastupoval Lukáš proti Bedřichu Valentovi, mosteckou jedničku ale v kvalitním zápase porazil 21:11 a 21:19 a napsal tak ještě hezkou „tečku“ za vydařeným kolem.

Velká gratulace našim hráčům, kteří předvedli týmovou soudržnost, hlasitý pokřik i fandění, vzájemné koučování a samozřejmě v první řadě skvělé výkony. Jen tak dál a vzhůru do nadstavbové části!

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři