Badmintonový oddíl

1. liga: SK Prosek Praha je v čele skupiny o 1. místo!

DSC_0173V domácím prostředí tělocvičny ZŠ Vinoř se v sobotu 23. února odehrálo první kolo nadstavbové části západní skupiny 1. ligy. Naše družstvo dospělých bojuje o titul v 1. lize a možnost hrát baráž o extraligu. Výhra nad týmem BK TU v Liberci 5:3 a remíza 4:4 s týmem TJ Slovan Vesec znamená, že SK Prosek před posledním kolem drží průběžné první místo!

Prohlédněte si: fotografie z turnaje

Zorganizovat narychlo kolo první ligy, a to navíc v období jarních prázdnin, nebyla vůbec snadná záležitost. Velký dík tedy patří všem ochotným pomocníkům: Lindě Klouparové za perfektní bufet, Anežce Limanovské, Lucce Mockové a Šárce Vláškové za pískání (a že to byla pořádná porce zápasů), centru Knoflík a hudební škole Yamaha za zapůjčení ozvučení a samozřejmě ZŠ Vinoř za narychlo vyřízený pronájem tělocvičny. Celému našemu družstvu pak za pomoc při přípravě i sklízení haly (a Mariánovi, že se při ranních pracích tentokrát nezranil jako minule :D ).

Tým SK Prosek Praha nastoupil ve složení Eliška Maixnerová, Tamara Prostináková, Lukáš Klačanský, Jan Vorlík, Marián Šulko, Filip Stádník, Jiří Provazník a Václav Palán pod vedením trenéra Tomáše Krajči.

SK Prosek Praha – BK TU v Liberci 5:3

Prohlédněte si: zápis o utkání

V 9 hodin ráno jsme rozjeli nadstavbovou část soutěže duelem s libereckou „techničkou“. Soupeři nám na začátku poděkovali za „pomoc“ při jejich postupu do top 3, my doufali, že nám to „vrátí“ pomocí v nadstavbě. Těsná výhra byla opakováním souboje ze základní části. V úvodním mixu se Filip s Eliškou rozjížděli pomalu, ale nakonec nabrali správné obrátky a na tři sety zdolali pár Šída-Nejedlová. Další body získali ve čtyřhrách Vašek s Honzou a Eliška s Tamarou, a uspěla i Tamara a Marián v singlu. Na straně libereckých zabodoval dvakrát Juraj Vachálek, když porazil v deblu spolu s Haringem naší dvojici Jirka-Filip, a sám pak na tři sety Lukáše. Lukášův výkon byl „up and down,“ ve třetím setu dlouho „down,“ v koncovce to vypadalo, že by se mohl opakovat zázračný obrat z minulého kola, ale nakonec to Juraj utnul za stavu 21:16.

Celkově 5:3 pro prosecké a úspěšný start do vždy ošidné nadstavbové části. Vítězný pokřik s naším tučňákem a vzhůru do druhé bitvy se severočeským týmem TJ Slovan Vesec.

Liberec a Vesec společně uhrály remízu 4:4 a krátce po 15. hodině jsme se dostali opět ke slovu my.

DSC_0125

SK Prosek Praha – TJ Slovan Vesec 4:4

Prohlédněte si: zápis o utkání

Vesec proti nám poněkud proměnil sestavu a jejich posílený mix Klimeš-Vargová znamenal výzvu pro Jirku a Elišku. Ti to ale zvládli „s písní na rtech“ ve velké pohodě a vyhráli 22:20 a 21:9. Velkou bitvu, která mu později vynesla titul hráče kola, svedl na trojce Marián s Matejem Poláčkem. Překonal sám sebe i nespokojenost s míči a urval třísetové vítězství. Na 3:0 z našeho pohledu zvýšili dobrým výkonem v deblu Vašek s Honzou a vypadalo to velmi dobře.

Jenže pak se obloha začala mračit – třísetový debl prohráli Jirka s Filipem, i přes výborný výkon v koncovkách svou čtyřhru prohrály holky, Tamara nestačila na ukrajinskou hvězdu veseckého družstva Dzhanhobekovu a rázem to bylo vyrovnané 3:3. Zbývaly dvouhry Lukáše a Honzy. Lukáš prohrál set s Davidem Stejskalem, druhý zvládl skvěle, ale třetímu opět vévodil strojově přesný soupeř – 3:4 a rázem Honza držel už jen naději na remízu. Poradil si s tím ale skvěle a ukázal, že roste ve velkou oporu našeho týmu. Ve dvou setech přehrál Jiřího Vajsejtla a zajistil nám tak remízu 4:4.

DSC_0133

Celkový stav by po prvním kole nadstavbové skupiny měl být následující:
1. SK Prosek Praha – 5 bodů – skóre 9:7
2. TJ Slovan Vesec – 4 body – skóre 8:8
3. BK TU v Liberci – 3 body – skóre 7:9

Velmi vyrovnaná soutěž vyvrcholí v sobotu 16. března finálovým kolem, které pořádá Vesec, a to na půdě Technické univerzity v Liberci. Držte nám palce, ať doladíme detaily, „trefíme“ sestavu a popereme se o zlaté medaile v první lize!

DSC_0177

1 Komentář

  1. Lukáš
    24.02.2019    

    Pekne spracované Tome!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři