Badmintonový oddíl

1. liga: úspěšný start do nového ročníku – výhry nad Křemží a Astrou

45419376_204625533771650_784679250690048000_nV sobotu 3. listopadu se rozjela nová sezóna 1. celostátní ligy. Družstvo dospělých SK Prosek Praha A vstoupilo i v obměněné sestavě velmi dobře, a to výhrami 7:1 nad Sokolem Křemže a 5:3 nad družstvem TJ Astra ZM Praha A. Dvě cenné výhry, ke kterým nebylo snadné se probojovat; vyrovnaná soutěž, kde kvalitní kádr mají všichni soupeři, je pro nás jako každý rok velkou výzvou.

Výsledky: tournamentsoftware

Naše družstvo nastoupilo ve složení: Eliška Maixnerová, Tamara Prostináková, Lukáš Klačanský, Marián Šulko, Jirka Provazník, Filip Stádník, Vašek Palán, Honza Vorlík a Tomáš Krajča. Důkladné rozcvičení, rozehrání i včetně modelových zápasů, pokřik a šli jsme na to! ;-)

SK Prosek Praha – TJ Sokol Křemže 7:1

zápis o utkání

V úvodní bitvě s Křemží jsme odstartovali úspěšným mixem Elišky a Filipa proti Koudelkovi se Sklářovou. Honza s Vaškem hráli kvalitní zápas proti Beranovi a Kukačovi, i když v obou setech vedli a svou rychlou a útočnou hrou dělali soupeři velké problémy, nakonec odešli poraženi 20:22 a 18:21. Velká škoda – ale nakonec to byl náš jediný prohraný zápas v utkání. Druhou čtyřhru zvládli Lukáš s Jirkou proti Koudelkovi a Pirtyákovi. Premiérou nové dívčí sestavy byl debl s párem Matoušková-Černá; Eliška s Tamarou se ale zlepšovaly set od setu a vyhrály 18:21 21:19 a 21:12!

Ve dvouhrách jsme získali dokonce všechny body, což v minulosti nebývalo zvykem. Tamara si poradila s velkým přehledem se Zuzkou Matouškovou; Vašek se opět utkal s Bertem Hadáčkem, ale tentokrát ho přehrál rychlostí a útokem. Marian zvládl třísetovou bitvu s Jindrou Kukačem 21:16 ve třetí sadě. A Lukáš za stavu 6:1 pro nás vybičoval všechny síly a připsal si vynikající výsledek: porazil Petra Berana 18:21 21:16 a 21:14!

SK Prosek Praha – TJ Astra ZM Praha 5:3

zápis o utkání

I když jsme měli za sebou úspěšné utkání s Křemží, nepodléhali jsme euforii a věděli, že s domácími to nebude vůbec snadné. Soupeři chyběli Zuzka Klusoňová a Vítek Kulíšek, i tak ale dokázali dát dohromady solidní a vyrovnanou sestavu. Výhrou v mixu nás nastartovali Eliška s Jirkou (na tři sety proti Brothánkovi a Sonnkové). Vašek s Honzou sehráli další pohledný, ale výsledkově nakonec neúspěšný debl proti Kurzovi a Seberovi – 20:22 21:17 a 19:21, veliká škoda množství chyb v mezihře a na síti. Nevyšel nám ani první pánský debl, kde Filip s Lukášem prohráli s Brothánkem a Fialou 21:19 18:21 a 17:21. Podržely nás opět holky, v tomto ligovém kole stoprocentní – Eliška s Tamarou porazily Kurzovou a Sonnkovou 17:21 21:12 a 21:14 a stejně jako v předchozím utkání se dá říci, že jejich výkon byl čím dál tím lepší.

Ve dvouhře Tamara zvládla utkání s Domčou Kurzovou, soupeřku úspěšnou na nedávném GPA ve Vinoři porazila 21:18 a 21:9; Vašek si poradil s Kristianem Lecianem (sice ve třech setech, ale první i třetí byly odehrány v jeho režii). Maroš hrál náročný singl na dvojce proti Lukášovi Kurzovi, po setech 22:20 14:21 a 19:21 odešel bohužel poražen. O tom, zda uhrajeme remízu nebo vítězství, rozhodovala tak první dvouhra Lukáše proti Honzovi Fialovi. Po prvním jednoznačném setu 21:8 byl druhý zpočátku trochu nervózní, ale Lukáš ho nakonec zvládl 21:14 a druhá výhra byla naše.

Dlužno dodat, že v utkání, které trvalo asi 4 hodiny, z osmi zápasů bylo šest třísetových a spravedlivě rozdělených mezi oba týmy (3 koncovky pro nás, 3 koncovky pro Astru). Výher nad Křemží a Astrou si velmi vážíme a budeme se snažit na ně navázat ve druhém ligovém kole, první prosincový víkend v Liberci proti týmům Technické univerzity a Vesce.

Všem hráčům patří dík za bojovné výkony, vzájemnou podporu a koučování a přístup k turnaji; speciálně pak Tamaře, která využila podzimních prázdnin a během třídenního programu v Praze poznala prakticky všechny haly i hráče našeho klubu, pomohla s tréninky a sama se kvalitně připravila na ligové kolo.

A závěrem nesmíme zapomenout na fanoušky, kteří nás během dlouhého dne přišli podpořit a drželi nám palce.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři