Badmintonový oddíl

1. liga: výhra nad Libercem a porážka s Meteorem B

27048496_10215499790034978_184138628_oV sobotu 20. ledna se v tělocvičně BB Arena – Letňany hrálo při pořadatelství našeho oddílu poslední kolo základní části 1. ligy. Družstvo SK Prosek Praha podlehlo Meteoru B 3:5, ve druhém utkání porazilo BK TU v Liberci 6:2. Celkově je nyní tým Proseka na 6. místě a bude bojovat ve skupině o záchranu v soutěži.

Prohlédněte si: výsledky 1. ligy

Družstvo SK Prosek Praha bylo tentokrát ve složení: Míša Zelinková, Berta Ausbergerová, Lukáš Klačanský, Marián Šulko, Filip Stádník, Jiří Provazník, Václav Palán, Tomáš Krajča.

Úvodní utkání proti Meteoru B bylo vyrovnané a jako v posledních letech s tímto soupeřem vždy s těsnou, ale nepříznivou koncovkou pro Prosek. V úvodním mixu Jirka s Bertou podlehli na tři sety Hoškovi a Musilové, nevydařil se ani debl Jirky s Vaškem proti Vitverovi a Jiráskovi. Po výborné hře naopak Lukáš s Filipem porazili sehraný pár Teller-Hošek a druhý bod z párovek na naše konto přidaly holky v deblu proti Musilové a Titěrové. Ze singlistů bohužel uspěl jen za již rozhodnutého stavu Lukáš proti Tellerovi, Marián nestačil ve třech setech na Vitveru, Filip také ve třech setech prohrál se Synovcem a Míša, která ještě po zranění kotníku není v dobré singlové „pohodě,“ do zápasu proti Titěrové nenastoupila. Celkově tedy 3:5.

O tom, že budeme letos bojovat ve skupině o udržení, bylo tím pádem definitivně rozhodnuto. Tým se ale obdivuhodně vyhecoval a v posledním utkání základní části porazil silný Liberec. Nad týmem „techničky“ jsme zvítězili 6:2, když body přinesli Filip s Bertou v mixu, debl Filip-Jirka, Míša s Bertou ve čtyřhře, Míša v úspěšném singlu se Slatinskou a také Marián na trojce a Lukáš na jedničce. Za soupeře bodoval na dvojce Juraj Vachálek a první debl Vachálek-Šída.

Důležité utkání ne z pohledu bodů (ty se nyní smažou a týmy na 4.-7. místě budou hrát 2x proti sobě o udržení „od nuly“), ale motivace a sebevědomí družstva, které trápí zdravotní problémy a neúplná sestava i forma hráčů. Minule nám chyběli 4 hráčů základního kádru, nyní jsme byli až na stále nemocného Honzu Vorlíka kompletní, avšak zdaleka ne ve 100% zdravotní pohodě a rozehranosti. Proto bylo důležité dokázat, že „neprojedeme“ úplně všechno a neschoulit se do bezpečné „ulity výmluv“. Do nadstavbové části tak půjdeme s hlavou nahoře a jasným cílem: prosadit se na konečnou 4. pozici.

Velký dík patří našim fanouškům, kteří v průběhu ligová utkání navštívili, a zejména organizačnímu týmu a rozhodčím, kteří zvládli v prostorách letňanské haly uřídit hned tři na lidi a prostor náročné akce: utkání 1. ligy, badmintonový turnaj Open pro nejmladší naděje a k tomu ještě camp pro amatérské hráče.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři