Badmintonový oddíl

1975: počátek sázky na nadějnou mládež

Další informace o činnosti oddílu v první polovině 70. let pocházejí opět z funkcionářskou mluvou prorostlé „Zprávy o činnosti badmintonového oddílu“, která byla přednesena na schůzi TJ. Po odfiltrování povinných režimních formulek zjistíme, že hlavní změnou oproti začátkům oddílu je ještě jasnější sázka na mládež a výchovu vlastních hráčů tak, aby se co nejdříve mohli zapojit do soutěží dospělých. O žáky se nyní stará trenér Miroslav Páv, přípravku již vede Jan Boháč. A mohou se pochlubit výsledky: žáci jsou na 3. a 5. místě krajského žebříčku, žákyně 2. a 4., hráčky Beranová, Cimburková a Rejmonová se účastní celostátního turnaje dorostenců. Družstvo žáků je dokonce tak nadějné, že se vedení rozhodne jej postaršit, a tak byť věkem jde ještě stále o žáky, nastupují v krajském přeboru družstev dorostenců.

Výsledky družstev dospělých nejsou špatné. A-tým dvakrát za sebou končí těsně pod hranicí kvalifikace o II. celostátní ligu, rezerva svou skupinu v nižší soutěži dokonce vyhrává, ale selže v baráži o postup do krajského přeboru. Zdánlivě radostné, takřka až „budovatelské“ časy v oddíle ale nejsou bez komplikací. Stále je málo tréninkových hodin a přidává se také obtíž v podobě poruch v tělocvičně – od jara až do konce školního roku jsou dva kurty vyřazeny z provozu a hráči se tak musí uskrovňovat.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři