Badmintonový oddíl

2. liga: béčko je vítězem play-off, déčko se udrželo v baráži

278011172_1622336064793065_8181428664735286735_nV sobotu 9. dubna se na Hamru v Braníku odehrál finálový turnaj play-off 2. regionální ligy a současně také baráž o účast v příštím ročníku. Tým B bojoval o celkové vítězstí, naopak déčko se snažilo udržet druholigovou příslušnost. V úspěšném sobotním zápolení ani jedno družstvo nepoznalo porážku, déčko se zachránilo ve 2. lize a béčko se stalo jejím vítězem pro sezonu 2021/22.

Tým SK Prosek Praha B nastoupil ve složení kapitán Miloslav Beznoska, Jiří Nývlt, Tomáš Krajča, Filip Stádník, Marek Schumpeter, Václav Obhlídal, Karolína Nachtmanová a jako veliká pomoc z týmu C Šárka Vlášková.

Tým SK Prosek Praha D nastoupil pod vedením z politických důvodů nehrajícího kapitána Antona Bocharova ve složení Evžen Stolowitzki, Tomáš Orlík, Petr Krejčí, Jiří Zlatník, Gabriela Kuptíková a Natálie Stará.

Déčko si do souboje o záchranu vylosovalo nejprve tým MTAC Praha. K úspěchu vedly zvládnuté dívčí disciplíny, v mužských to bylo napínavější, ale dobrá věc se podařila a déčko se probojovalo do souboje o první místo. V něm čekal tým Astry Praha C, který letos hrál také 2. ligu a déčko s ním mělo vyrovnanou bilanci 1-1. Při výhře 5:3 nám pomohla opět stoprocentní bilance holek včetně mixu, skreč soupeřova deblu pro zranění a vítězný Jirkův singl proti Kottovi. Déčko tak i v ne úplně ideální sestavě dokázalo obhájit svou druholigovou příslušnost a bude soutěž hrát i v příštím roce.

Družstvo B si do semifinále vylosovalo domácí Hamr B. Utkání jsme začali výhrou v mixu, ale Jirka na jedničce podlehl Sklářovi. Bod pro nás znamenala také skreč dámského deblu ze strany soupeřů. Dále si Tomáš poradil s Rombaldem, ale Filip na trojce podlehl v maratonském souboji Klímovi. Koloušek a Tomáš sice čelili mečbolům, ale nakonec přinesli bod v deblu proti dvojici Kyzlík-Rombald. A výhru pro Prosek nakonec zajistily souběžně hrané zápasy Káji proti Králíčkové a Vaška s Markem proti Sklářovi a Vodičkovi. Celkově tedy 6:2 a postup do finále.

V něm se proti nám postavil zkušený tým Sokolu Meteoru Radotína C, který v semifinále porazil Astru B. Meteor měl k dispozici svou nejsilnější sestavu, ale nám se podařilo se na utkání výborně namotivovat a zakončit sezonu vítězně. Důležité byly už první zápasy. Filip se Šárkou porazili Musilovy v mixu a Jirka napotřetí udolal V. Frantu, navíc ve dvou setech. Klobouk dolů! Následně Tomáš získal třetí bod proti M. Frantovi a svůj zápas rozehrála Kája a Filip. Kája bohužel nestačila na Šemberovou, Filip však vybojoval třísetovou výhru nad Staňkem. Poslední, vítězný bod přidali Koloušek s Tomášem v deblu po dobrém výkonu proti Jiráskovi a V. Frantovi, rozehraná čtyřhra žen se tak stala již bezpředmětnou a SK Prosek Praha B mohl slavit vítězství v poměru 5:2.

Družstvo B získalo pohár a medaile pro vítěze 2. regionální ligy Prahy a Středočeského kraje. Zároveň také možnost ucházet se o postup do západní skupiny 1. ligy v baráži, které se dále zúčastní vítězové přeborů severních, západních a jižních Čech a také poslední tým ligového ročníku (Radotín B). Gratulujeme a budeme držet palce!

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři