RNFetchBlobTmp_2rrq80d7wxjata0u7e8g9cV neděli 6. října hostila naše hala na Proseku první kolo nového ročníku 2. regionální ligy, které se budou účastnit prosecké týmy B a C. Domácí prostředí nám šlo k duhu a oba týmy uhrály pěkné výsledky. Béčko bylo ve třech utkáních stoprocentní a zaznamenalo tři výhry, Céčko při prohrách s béčkem Proseku a béčkem Astry vydřelo výhru nad týmem BaC Kladno B.

Béčko nastoupilo pod vedením kapitána Miloslava „Kolouška“ Beznosky ve složení Šárka Vlášková, Jitka Benešová, Verča Tvrdíková, Tomáš Krajča, Filip Stádník, Adam Šulc, Michal Böhm, Venca Podivín.

Céčko pod vedením kapitána Honzy Jurky pak v sestavě Dita Marešová, Zuzka Kvíčalová, Radek Gregor, Petr Mazúr, Vašek Obhlídal a Kuba Riegr.

SK Prosek Praha B – BaC Kladno B 7:1
Ke stažení: zápis o utkání

Úvodní utkání s Kladnem béčko zvládlo bez obtíží, jediný Michal nenašel „falešnou singlovou formu“ a na trojce podlehl Alterovi. Pozitivem byla zvládnutá třísetová čtyřhra dívek Verči a Jitky, a klid v koncovkách vyrovnaných setů čtyřher a mixů.

SK Prosek Praha C – TJ Astra ZM B 1:7

Céčko začalo o něco hůře. Proti jednomu z favoritů soutěže ale mohlo uhrát i lepší výsledek. Vašek Obhlídal ve dvou setech vždy vedl nad Lukášem Myšákem, ale v podstatě se sám porazil a po výsledku 21:23 a 22:24 bodovala Astra. Kuba proti Lecianovi a Petr s Měřičkou uzavřeli nelichotivou bilanci pánských singlů, tu vylepšila Zuzka výhrou nad Kobylákovou. V párech jsme bohužel nepřidali ani bod, když nejblíže byli Honza s Radkem ve třech setech s Joudou a Lecianem.

SK Prosek Praha B – TJ Astra ZM B 5:3

Béčku se podařila odveta za výsledek céčka a důležitá výhra nad jedním z rivalů v boji o kvalifikaci 1. ligy. Tomáš zvládl zápas na jedničce proti Myšákovi, když se mu podařilo změnit po prohraném prvním setu taktiku a soupeře více uběhat. Také Filip hrál na tři sety a udolal v nich Leciana. Adamova singlová premiéra po více než půl roce snesla dobrá měřítka, ale nakonec vinou netrpělivosti podlehl Měřičkovi 19:21 ve třetím setu. Důležitý třetí bod ze singlu uhrála Šárka na tři sety s Kobylákovou. V deblu se holkám bodovat nepovedlo, ale na 4:2 po velmi dobrém výkonu zvýšili Venca s Adamem v deblu nad Měřičkou a Myšákem. Scházel nám jeden bod a ten vydřeli Filip s Jitkou v mixu 21:17 v třetím setu nad Joudou a Zychovou, a tak nás ani nemrzela následná prohra Tomáše a Kolouška s Lecianem a Joudou.

SK Prosek Praha C – BaC Kladno B 5:3

Cenná výhra céčka a povzbuzení při vstupu do sezóny přišla ve druhém utkání. Mohla být přitom i vyšší, kdyby mladší kluci zvládli své zápasy. Kuba totiž podlehl na tři sety Alterovi a spolu s Vaškem ztratili i debl s párem Altera-Volf. Třetí bod přišel za skreč dámské čtyřhry z naší strany. Pět bodů jsme našli v singlech díky Vaškovi (na tři sety s Adamem Čechurou), Ditě, která porazila Husarovou, Petrovi, jenž v koncovkách udolal Konupku, mixu Radka s Ditou a deblu Honzy a Radka, kteří zvládli zápas s Konupkou a Volfem výsledkem 24:22 a 21:19. Inu, kouzlo domácího kurtu „u žebřin“ 🙂

SK Prosek Praha B – SK Prosek Praha C 7:1

Vzájemný souboj dopadl podle předpokladů ve prospěch béčka, které mělo plnou sestavu. Čestný bod céčku získala Zuzka v singlu s Verčou, dále Tomáš porazil Vaška, Filip Kubu a Adam Petra. Párovky byly o poznání vyrovnanější, když výhry zapsali Adam s Vencou proti Kubovi s Vaškem, Šárka s Jitkou nad Zuzkou a Ditou a ve dvou vyrovnaných třísetových zápasech Michal a Koloušek vyhráli nad Radkem a Honzou 24:22 v třetím setu; a v úplně posledním zápasu dne Venca s Verčou porazili Radka s Ditou 21:19 v rozhodující třetí sadě.