Badmintonový oddíl

3. regionální liga: premiéra týmu SK Prosek D se dvěma výhrami

pkjaV letošní sezóně si odbude premiéru v soutěži družstev dospělých tým SK Prosek Praha D. Nové družstvo pod vedením kapitána Antona Bocharova vstoupilo do 3. regionální ligy prvními utkáními v sobotu 5. října na půdě Králova Dvora, kde se déčko střetlo s týmy SK Troja A a Astra ZM Praha D. A výsledek byl velmi pozitivní: mladý tým si připsal cenné výhry 5:3 a 7:1 a bude se tak prát o postup do horní skupiny a případné baráže o 2. ligu.

Tým nastoupil ve složení: Romča Čechová, Kája Nachtmanová, Anton Bocharov, Marek Schumpeter, Jan Šnaiberk, Tomáš Orlík, Petr Krejčí.

SK Prosek Praha D – SK Troja A 5:3
Prohlédněte si: zápis o utkání

Párové disciplíny proti Troje byly v náš prospěch. Anton s Romčou zvládli mix, Mára s Honzou přehráli pár Malich-Kugler a holky vyhrály debl proti Hovorkové a Bémové. Jen Petr s Tomášem nestačili Bémovi a Kamenickému. V singlech jsme už tradičně byli malinko slabší. Kája si sice věděla rady s Hovorkovou, ale Tomáš nenašel recept na Kamenického a Mára na jedničce po prvním zvládnutém setu na tři podlehl Kuglerovi. Rozhodnutí tak přinesl ve své dvouhře Petr, od kterého se to přitom proti Karlu Bémovi vůbec nečekalo. Petr byl ale hrdinou dne a po radách od kouče dokázal otočit průběh a přinést výsledkem 15:21 21:19 a 21:14 rozhodující pátý bod.

SK Prosek Praha D – TJ Astra ZM D 7:1
Prohlédněte si: zápis o utkání

Utkání s Astrou bylo o něco jednodušší. Soupeř nastoupil jen s jednou hráčkou, a tak jsme od začátku vedli 1:0. Jisté výhry přinesli i Anton s Romčou v mixu a Kája v singlu. Pak už to bylo o množství třísetových nebo velmi vyrovnaných soubojů, které jsme naštěstí většinou zvládli. Mára porazil Kubíka 21:17 a 24:22. Tom otočil třísetový singl s Neradem. Honza přehrál astráckého předsedu Tomáše Joudu 22:20 v rozhodující sadě. Tomáš s Petrem pak dvojici Nerad-Jouda 21:19 ve třetím setu. Jedinou porážkou tak byl první debl Máry s Honzou, kteří podlehli Kubíkovi a Zavadilovi.

Celkově pěkný vstup nového týmu do soutěže, jen tak dál – v dalších kolech déčko zabojuje o postup do horní skupiny a možnost účastnit se baráže, hlavním cílem však zůstává zlepšování herní úrovně a sebevědomí našich juniorů a jejich zapojení do dospělácké soutěže.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři