20181020_214410Ve dnech 19.-21. října se v Mödlingu konal turnaj evropského okruhu U17 Austrian International. V rámci výjezdu české reprezentace U17 se ho zúčastnil také Adam Šulc pod vedením trenéra Tomáše Krajči. Adamovi se tentokrát nejvíce dařilo v mixu, kde spolu se Soňou Hořínkovou obsadil 5. místo a nebýt zranění, mohli pomýšlet možná i o stupínek výše.

Výsledky: online

Turnaji předcházelo třídenní soustředění v Nymburku, kde se hráči připravovali pod vedením trenérského týmu reprezentace U17 – Tomasz Mendrek, Tomáš Krajča, Michal Hubáček a fyzioterapeut Eliška Maixnerová. Součástí campu bylo také kondiční testování spojené s představením a přednáškou nového svazového kondičního trenéra Mgr. Václava Kaina.

V Mödlingu nastoupil Adam ke všem třem disciplínám. Nejzajímavější bylo v rámci testování nových párů spojení v mixu se Soňou Hořínkovou. Hned v prvním kole si Adam a Soňa poradili se silnou maďarskou dvojicí Papai-Pandur 21:18 a 21:12. Pak následovalo „derby“ proti českým soupeřům Nele Němcové a Lukáši Frankovi, po boji to Adam a Soňa zvládli výsledkem 21:19 22:24 a 21:17. Dobrá rozehrávka prvních míčů a důraz v útoku pomohl proti polskému páru Andrzej Niczyporuk – Daria Zimnol – 21:18 a 24:22 se rovnalo postupu do čtvrtfinále turnaje.

Ve čtvrtfinále už Adam se Soňou odešli poraženi silným španělským párem Jacobo Fernandez-Lucia Rodriguez, po prvním setu 15:21 ve druhém trenéři rozhodli o skreči ze zdravotních důvodů (Soni naražená levá ruka jí neumožňovala plnohodnotně odehrát zápas, stejně tak Adama trápilo bolavé koleno).

V ostatních disciplínách už se Adamovi tolik nedařilo. V singlu podlehl Gabrielu Fernandezovi ze Španělska dvakrát 17:21, soupeř to byl nasazený a těžký, ale ne nehratelný.

V deblu pak spolu s Vráťou Erhartem vypadli s německou dvojicí Matthias Schnabel-Justin Seibel 12:21 a 15:21, soupeři byli rychlejší a přesvědčivě lepší ve většině deblových dovedností; nakonec v turnaji došli až do finále, které prohráli 22:24 ve třetím setu.