Badmintonový oddíl

Badminton Czech Talent: vítězství týmu Prahy, Kryštof na 1. a Amálka na 3. místě

IMG_9995O víkendu 20.-21.10.2018 se v Českém Krumlově konal celostátní turnaj badmintonových nadějí kategorie U11 pod názvem „Badminton Czech Talent 2018″. Tento tradiční podzimní turnaj v krásném jihočeském městě je zároveň i neoficiálním mistrovstvím ČR této kategorie. O průběhu turnaje a výsledcích hráčů Prahy referuje Tomáš Maixner:

Výsledky: czechbadminton

stažený soubor (1)Po příjezdu v pátek večer při procházce městem část naší výpravy narazila v centru na ulici (a zároveň i restauraci), která se jmenuje podle našeho proseckého legendárního hráče a zároveň jeho syna, současného úspěšného trenéra. Rázem jsme se cítili jako doma a posílalo to naši bojovnou náladu.

V sobotu probíhala soutěž družstev. Startovalo 6 krajských týmů (složených z nejlepších hráčů daného kraje), doplněných o Klimkovice a domácí tým. V dresu Prahy nastoupili tito hráči SK PROSEK Praha: Kryštof Coufal, Štěpánka Nýdrlová a Amálka Maixnerová. Tým Prahy vynikal vzácnou vyrovnaností na všech postech, hráči si navzájem fandili a povzbuzovali. Po výhrách nad týmem Západních Čech 6:0, Klimkovic 6:0 a týmem Jižních Čech 5:1 postoupil ze základní skupiny z prvního místa. V semifinále družstvo Jižní Moravy v úvodních chlapeckých singlech zle Praze zatápělo, ale přesto z toho byla pro Prahu jasná výhra 5:1 a postup do finále. Finálový souboj s týmem Východních Čech naopak kluci rozehráli suverénně a děvčata pak vše zdárně dokončila a byla z toho krásná výhra 6:0 a vítězství v celém turnaji. Naši Kryštof, Štěpánka i Amálka všechny svoje zápasy vyhráli a přispěli tak významně k tomuto úspěchu.

IMG_9918

V neděli byl pak turnaj jednotlivců, který se hrál švýcarským systémem pouze na 2 sety do 11 bodů. Navíc pokud soupeř získal v setu 7 a více bodů, měl za daný set 1 bod a vítěz pouze 2. V tu chvíli bylo jasné, že se musí hrát o každý míč hned od začátku, což pro některé hráče bylo dost svazující.

Kryštof Coufal se s tímto systémem popasoval náramně. Svojí útočnou, pestrou a soustředěnou hrou ničil jednoho soupeře za druhým. Dokázal to ve všech pěti kolech a po skončení se mohl radovat z vítězství v celém turnaji, což je v konkurenci nejlepších hráčů této kategorie z celé republiky velký úspěch.
Úspěch Prahy podtrhl druhým místem Filip Titěra z Radotína.

IMG_9940

Amálka Maixnerová po nepříliš vyvedeném začátku se postupně ve výkonu zlepšovala a po jasných dvou výhrách v posledních dvou kolech z toho nakonec byla 3. příčka a bronzová medaile. Erika Osičková z Astry skončila těsně pod stupni vítězů na 4. místě.

Štěpánka Nýdrlová bojovala statečně ve všech zápasech většinou se staršími soupeřkami. Její 12. místo je příslibem pro příští rok, kde bude mít Štěpánka ambice ještě vyšší.

IMG_9923

Turnaj v Českém Krumlově byl velmi dobře zorganizovaný a děti si užily atmosféru velkého turnaje. K úspěchům hráčů Prahy významně přispěly trenérky Markéta Osičková a Eva Titěrová, které nejen v soutěži týmů, ale i v jednotlivých, všechny hráče neustále celý den koučovaly a povzbuzovaly.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři