Stupně vítězůAni v závěrečném turnaji čtvrtého ročníku radonických turnajů se naši borci neztratili. Letos poprvé a naposledy jsme naší desetičlennou výpravou obsadili všech pět vypsaných kategorií.

Nedělním turnajem se celý cyklus devíti navazujících klání čtvrtého ročníku Junior Cupu uzavřel. A protože jsme zanechali stopu i v celkovém pořadí za celý rok, vrátíme se k němu časem ještě celkovou rekapitulací.

O turnaji v neděli 4. června referuje Zdeněk Krejčí:

Kategorie starších dívek (20 hráček)

Kája Hejduková – 4.

Vůbec poprvé za celý ročník, tedy skutečně za minutu dvanáct, jsme obsadili kategorii starších dívek, kde své síly s plejádou soupeřek poměřila Kája Hejduková, vedená v turnaji trenérem Pepou Rákosníkem. Zbyly na ni nakonec v konkurenci dvaceti většinou starších hráček nepopulární brambory. Kája sice neprohrála, ale ze šesti zápasů čtyřikrát „jen“ remizovala. Na druhou stranu – po jednom setu uzmula všem třem dívkám, které skončily v pořadí před ní – vítězné Říhové z Ústí, stříbrné Tyrmerové z Nového Knína i třetí domácí Čermákové). Na početnost svého chlapeckého fanklubu však byla Kája jasnou turnajovou vítězkou!

Kategorie starších chlapců (23 hráčů)

Tomáš Orlík – 18.

Také Tomáš sympaticky přijal výzvu ke startu v kategorii starších, ačkoliv by ho rok narození ještě opravňoval ke startu v kategorii prostřední. Poměřoval se tak (většinou) s kluky nejen o dva či tři roky staršími (vítězný Tomáš Panocha ročník 2000), ale také navzdory Tomově konstituci i tak s borci o hlavu a více vyššími a čtyři ramena širšími. V žádném zápase vyloženě nepropadl a připsal si dvě výhry, jednu remízu a tři porážky. Možná té remízy (13:15, 15:13) s benáteckým Kubou Müllerem (jediný z borců mladší než Tom) škoda – nadějně rozehraný první set a výrazné vedení Tomáš ztratil v koncovce.

Kategorie mladších dívek (22 hráček)

Ivanka Treperová – 5.

Jednu zástupkyni jsme měli i mezi mladšími dívkami. Při absenci květnové vítězky této kategorie Gábiny Kuptíkové jí byla naše radonická stálice Ivanka Treperová. Ivanka si vedla mezi povětšinou staršími hráčkami navýsost zdatně a v konečném pořadí dosáhla na páté místo. A to byla míček od umístění na bedně – stačilo mít o bod více a byl by to pro Ivanku bronz. A ten bod byl rozhodně blizoučko: poslední zápas proti Katce Koliášové z Hamru – první set Ivanka prohrála 14:15 z vedení (tuším) 14:10. Však ta raketa taky po závěrečném míči prvního setu letěla slušným obloukem. Inu – každý si takovými momenty musí ve sportovní kariéře projít, aby se posunul dál.

Kategorie mladších chlapců (36 hráčů)

Petr Krejčí – 2.

Pepa Rákosník – 7.

Kuba Pavlíček – 12.

Jirka Zlatník – 16.

Honza Solar – 18.

Bratři v trikuTradičně největší zastoupení jsme měli v rovněž tradičně nejpočetněji obsazené kategorii – mezi mladšími chlapci. Pětici našich kluků ctí, že se v šestatřicetičlenném poli všichni prosadili do první poloviny celkového pořadí.

Prapor naší výpravy držel Petr, který se s touto kategorií v Radonicích rozloučil stříbrnou medailí. Zatímco v květnu si odnesl bronz částečně se štěstím po ne zcela bezchybných a vydařených výkonech, tentokrát zahrál nejméně o jeden stupeň lépe. Petra zdobil soustředěný výkon a trpělivá hra s výrazně menším počtem nevynucených chyb. Díky tomu také on nepoznal tentokrát hořkost porážky. Připsal si cenné skalpy pardubického Jardy Havlíčka, Tobíka Leciána z Astry či českokrumlovského Kristiána Kuzdase, po bodu za vyhraný set uzmul hamerskému Matěji Slavíkovi i nakonec vítězi (na lepší skóre) této disciplíny, třináctému hráči celorepublikového žebříčku U13 a účastníkovi sobotních GPA U13 Patriku Fucimanovi z Krumlova.

Pepa měl v nohách rovněž sobotní GPA, navíc tady trochu tříštil své síly mezi vlastní hru, koučování Káji a výběr nové rakety, anžto svoji stávající při zápase s českokrumlovským Šoberem naprasknul. Vůbec tento Pepův zápas druhého kola stál za zaznamenání i svým výsledkem: Pepa v něm zvítězil po setech 15:0 a 15:14. Inu – stará známá poučka, že každý set je jiný. Lepší umístění než konečné i tak velmi slušné sedmé místo Pepu stály porážky s Astráckým duem Lecián – Havránek, zbývající čtyři zápasy Pepa vyhrál.

Kuba Pavlíček opět prokázal nenápadným způsobem zlepšující se vlastní výkonnost. Klepe na dveře první desítky a v příštím ročníku má určitě na to do ní prorazit. O ještě lepší umístění ho připravila porážka v tradičním proseckém derby s Jirkou Zlatníkem – druhý set v poměru 14:15. Také Jirka by měl nést v příštím ročníku prosecký prapor mezi mladšími chlapci. Naše radonická stálice skončila se stejným bodovým ziskem, avšak horším skóre, šestnáctá.

A první polovinu výsledkového pořadí uzavíral s polovičním ziskem bodů šikovný Honza Solar. Škoda porážky 14:15 a 14:15 s královehradeckým Lukášem Tvrdíkem – ale i tahle zkušenost Honzu určitě posune.

Kategorie nejmladších (18 hráčů a hráček)

Kryštof Coufal – 5.

Pepa Mrázek – 7.

Také oba naši zástupci v kategorii nejmladších se vtěsnali do první poloviny výsledného pořadí, každé umístění v desítce se počítá. Oba šikovní kluci uhráli sedm bodů z dvanácti možných, pro lepší umístění Kryštofa mluvil lepší výsledný poměr míčů. Malinká škoda závěrečného Kryštofova vystoupení proti Kačce Berkové z Krumlova – po jasně vyhraném prvním setu 15:3 ve druhém prohrál 12:15. S bodíkem navíc nebyly nereálné stupně vítězů.