plzensPlzeňského turnaje Czech Sokol Cup se o víkendu 10.-11. září zúčastnil v kategorii U17 také náš Vašek Podivín. Hrál pouze dvouhru, ale vedl si zdárně – po těsné semifinálové prohře získal bronzovou medaili. Více v reportáži Ireny Podivínové:

„Vašek se tento víkend zúčastnil plzeňského turnaje Czech Sokol Cup v kategorii U 17. Bohužel nesehnal žádného deblového partnera, takže startoval pouze ve dvouhře. Na sobotu bylo naplánováno odehrání skupin, ze kterých postupovali vždy první dva hráči do následného pavouka a odehrání čtvrtfinálových zápasů. V neděli se potom odehrála semifinálová a finálová utkání v kategoriích U 15 i U 17.

Vašek svou skupinu vyhrál, když se postupně utkal s Filipem Borkovcem (21:4, 21:10), Vojtěchem (21:3, 21:10) a Brázdou (21:17, 21:16). Ve čtvrtfinále ho čekal „nepříjemný“ Volf, kterého Vašek nakonec porazil 2:1 (21:15, 18:21, 21:6). Po prohraném druhém setu předvedl Vašek výbuch vzteku, když mrštil o zem lahví s pitím. Lahev pochopitelně praskla, (maminka nervově nevydržela a odešla pryč) a Vašek se potom uklidňoval tím, že si utíral ručníkem téměř polovinu kurtu. „Vypuštění páry“ mu zjevně pomohlo a třetí set byl zcela jasnou záležitostí. V nedělním semifinále se Vašek utkal s „domácím“ Šimonem Mrázem, kterému po velkém boji podlehl ve třech setech (21:19, 21:23, 17:21). Za svůj výkon se nemusí stydět, bojoval po celý zápas, ale bohužel více štěstí stálo na straně Šimona a tak z toho byla bronzová medaile. Vítězem turnaje se stal také „domácí“ Honza Viktora, který spolu s Šimonem Mrázem ovládl v pátek i čtyřhru.“

Ke stažení: výsledky skupin | pavouky