Badmintonový oddíl

Družstva U11: prosecké áčko obsadilo druhé místo

druzstvau11

V neděli 26. dubna proběhl v Radotíně turnaj družstev U11 pro Prahu a Středočeský kraj. Náš klub reprezentovaly dva výběry: družstvo A pod vedením trenéra Martina Lederera tvořili Julča Skřivanová, Verča Tvrdíková, Natálka Pávová, Adam Šulc, Tomáš Orlík a Honza Lederer. B-tým vedl jako trenér Martin Nachtman a družstvo tvořili Kája Hejduková, Kája Nachtmanová, Jana Flusserová, Pepa Rákosník, Vojta Bican, Šimon Pražský a Petr Krejčí.

Áčko bojovalo o příčky nejvyšší a podařilo se mu v konkurenci 16 týmů získat 2. místo. Béčko po třetím místu ve skupině se zařadilo na začátek druhé desítky zúčastněných týmů.

Ve skupinách bylo áčko suverénní, zaváhalo až ve finále

Turnaj se hrál systémem na 6 zápasů, kdy každé utkání tvořily dvě dvouhry chlapců, dvě dvouhry dívek a po jedné čtyřhře. Hrálo se přitom na dva krátké sety do 11 bodů bez nastavení a bez třetích setů. Áčko si v základní skupině docela suverénně poradilo s týmy Vinoře B, Astry B a domácím Radotínem A. Ve čtvrtfinále jsme hráli proti pražské Astře – tým okolo sester Kobylákových nám postup trochu zdramatizoval, ale nakonec jsme soupeři povolili získat jen tři sety. V semifinále v duelu s Vinoří A jsme ztratili dokonce jen dva sety, a tak jsme se mohli těšit na finále proti Kladnu.

Vyrovnaný zápas pro nás měl nešťastný průběh; Adam si sice poradil na dva sety s Pájou Hrubcem, ale porážky zapsali v singlu Honza a bohužel i Julča, která dvakrát vedla, ale vždy nakonec podlehla Tyrmerové. Klíčový pak byl druhý singl holek, kde Natálka na sety pouze remizovala; a pak už pro nás bylo téměř nemožné uspět. Adam s Tomem dělali, co mohli, ale vyrovnanější dvojici Hrubec-Altera podlehli (první set 10:11 hodně zamrzel), v závěru výsledek už jen kosmeticky upravily Verča s Julčou výhrou dvakrát 11:10… Celkově tedy 5:7 na sety a konečné druhé místo.

Béčko sbíralo turnajové zkušenosti

B-tým téměř do žádného utkání nevstupoval v roli favorita. Pro většinu hráčů šlo o první zkušenost s turnajem týmů, ale bezvadně si ho užili a dokázali si navzájem fandit a vše prožívat; tak to má na družstvech být. Po úvodní jasné porážce od domácího Radotína B a prohře s výběrem Benátek nad Jizerou dokázalo béčko porazit rezervu pražského Hamru, v nadstavbové části pak sehráli béčkaři dvě vyrovnaná utkání v mini-pavouku o konečné 9. místo.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři