46980540_210690176499239_5374053897562226688_nV neděli 25. listopadu na pražské Astře vyvrcholila soutěž družstev U13. Pod vedením trenérek Anežky Limanovské a Dity Marešové nastoupila družstva SK Prosek Praha A a B. Béčko si vybojovalo sedmou příčku v celkovém pořadí (ač v posledním kole osmé mezi celkem osmi zúčastněnými družstvy), áčko vstupovalo do turnaje v roli dlouhodobého lídra soutěže a dokázalo se dostat do finále a porazit rivala z domácí Astry 4:3. To znamená titul přeborníků Prahy!

Sestavy našich týmů:
A: Amálka Maixnerová, Klárka Kučerová, Vanda Sedláčková, Ivča Treperová, Pepa Mrázek, Kryštof Coufal, Ondra Koranda, Kuba Pavlíček
B: Nela Fenclová, Nikča Hrabcová, Terka Šturcová, Klárka Zátková, Petr Bříza, Míša Pihera, Vítek Pončík

O turnaji referuje trenérka Anežka:

Cesta za titulem přeborníků Prahy 2018

První kolo jsme odehráli v malé nervozitě na Hamru

Druhé kolo a první vítězství jsme si vybojovali na Astře

Třetí kolo na domácí půdě bylo opět naše vítězství a naděje na náš celkový triumf

Čtvrté a závěrečné kolo, kdy se bojovalo o celkové vítězství, jsme šli s jednobodovým náskokem nad Astrou a velké naděje na náš celkový triumf, protože v případě prohry ve finále jsme měli bod stále k dobru.

Do turnaje jsme nastoupili v týmových tričkách vyrobených pouze pro tohle finále s krokodýlem, kterého jsme si vybrali jako maskota a nakonec pojmenovali Alfréd 🙂

V prvním kole jsme bojovali s Astrou „B“ a proti menším soupeřům, kteří sbírají zkušenosti jsme vybojovali výhru 7:0. Druhé kolo – semifinále jsme měli za soupeře Sokol Meteor Praha Radotín, které pro naše překvapení jsme zvládli 6:1, kde jedinou prohrou byl debl kluků a připravovali se na největší a nejtěžší boj s Astrou „A“.

46523984_2336055713075409_6159436157089218560_n

První nastoupili singly kluků, kdy Kryštof prohrál s Moravcem a Kuba s Čepelou – prohráváme 2:0. Do akce nastoupily holky Ivča proti Hanzlové a Vanda proti Bálintové – obě holky vítězně takže srovnáno na 2:2. Mezitím se rozehrál debl kluků, kdy Ondra s Kubou nestačili na Moravce s Leciánem – prohráváme a Astra si vybojovala mečbol 3:2. Téměř souběžně s deblem se rozehrál mix, protože holky ze singlu chtěly pauzu na odpočinek, takže jsme prohodili pořadí zápasů a šli do rozhodujícího mixa. Naše barvy hájil Kryštof s Vandou a na druhé straně Čepela s Davídkovou. První set dopadl v náš prospěch, ale ve druhém hlavně na Kryštofa dopadla v koncovce nervozita a zbytečně kazil „na co sáhnul“. Ve třetím setu jsme nedali soupeřům šanci a doslova je prosmečovali do konečného stavu 21:6 ve třetím setu! Posledním bojem byl debl holek, kdy si to Ivča s Klárkou pohlídaly, aby nedošlo k dramatu a vybojovaly rozhodující boj což znamenalo jediné – vítězství ve 4. Kole i v celoroční soutěži družstev je naše!

Pro pohár pro vítěze jsme si došli ve speciálních tričkách vyrobených pouze pro případ výhry jako překvapení pro všechny s nápisem BORCI! PŘEBORNÍCI PRAHY 2018! na prsou psaný zlatým písmem.

Díky moc všem za úžasnou atmosféru, co jsme vytvořili, aneb tleskátka, ruce a hlasivky byly stále v akci a pomohlo to udělat pořádný kotel!