DSC_1044Naše domácí tělocvična na Proseku hostila v neděli 14. ledna první kolo družstev žáků kategorie U15. Deset týmů, patnáct zápasů a nabitý den plný badmintonu dopadl dobře pro prosecké áčko, které ze tří zápasů uhrálo tři vítězství. Béčko zdatně bojovalo a skončilo s bilanci 1-0-2, nemělo ale daleko ani k překvapivé výhře nad Astrou A. Dlouhý, ale příjemný badmintonový den.

Prohlédněte si: zápisy a fotografie

Pod vedením trenéra Tomáše Krajči nastoupily prosecké týmy v tomto složení:

A:
Adam Šulc, Tomáš Orlík, Petr Krejčí, Pepa Rákosník, Verča Tvrdíková, Natka Stará, Kája Nachtmanová

B:
Honza Solar, Šimon Pražský, Jirka Zlatník, Gabča Kuptíková, Jana Flusserová, Vanda Sedláčková

Béčko v úvodním duelu, který zabral více než tři hodiny hry, porazilo B-tým pražského Hamru 5:2. Body přinesli ve dvouhrách Honza a Šimon, Jana podlehla Králíčkové, ale Vanda po dobré hře porazila Koliášovou a jistotu nám dali Honza se Šimonem v deblu třísetovou výhrou nad Urbanem a Knytlem. Uspěly i Jana a Gabča v deblu, jen Jirka s Gábinou v mixu prohráli třetí set 22:24.

A-tým porazil BK Arion Praha jednoznačně 7:0. Nejzajímavějším zápasem byl singl Pepy pro Janáčkovi. Vysoký a starší soupeř odešel poražen 21:19 a 21:18 díky bojovnosti Pepy i vlastním chybám. Celkově 7:0 pro Prosek.

Skvělým zápasem pro naše béčko byl souboj s Astrou A. Papírově jsme měli být bez šance. To potvrdily výhry Schinka nad Honzou a Havránka nad Šimonem. Vzepřely se ale holky, Gabča poprvé v životě porazila starší ze sester Bálintových, Jana pak na tři sety přehrála Davídkovou (výsledek třetího setu 21:1 stojí jen za nevěřícnou zmínku). Rozhodující zápas hráli v deblu Honza a Šimon proti páru Schinko-Havránek, bohužel prohráli, ale jak! 22:24 a 19:21 – veliká škoda. Gábina s Vandou totiž porazily Češkovou a Davídkovou. V závěrečném mixu za stavu 3:3 jsme doufali během prvního setu, ten ale Jirka a Jana prohráli s Bálintovou a Bittmanem 19:21 a ve druhém už uhráli jen 6 bodů. Celkem tedy 3:4.

Prosecké áčko si dále poradilo s radotínským béčkem. Jediný bod ztratil Petr prohrou na tři sety s Schroetterem. Jinak jsme zaznamenali samé dvousetové výhry a celkový výsledek 6:1.

Na závěr dne přišel na řadu souboj áčka s béčkem. Dle domluvených sestav áčko vyhrálo 7:0, béčkaři ale zdárně bojovali a nenechali ani bod jen tak.