OLYMPUS DIGITAL CAMERADruhé kolo soutěže družstev žáků U15 hostila v sobotu 25. února Vinoř. Dva prosecké týmy bojovaly o body do tabulky oblastního přeboru a event. nasazení pro podzimní play-off. A-tým nastoupil ve složení Vráťa Erhart, Adam Šulc, Mára Schumpeter, Honza Šnaiberk, Kája Hejduková, Verča Tvrdíková, Naty Pávová, Kája Nachtmanová pod vedením trenéra Tomáše Krajči. Béčko pod vedením trenéra Martina Lederera mělo složení Tomáš Orlík, Honza Lederer, Petr Krejčí, Pepa Rákosník, Gábina Kuptíková, Jana Flusserová, Ivča Treperová, Verča Sirůčková.

V úvodním kole béčko jasně podlehlo týmu Radotína A. Výkonem hodně překvapil Tomáš, který v prvním setu hrál proti Fürstovi 20:22. Hezky hrála také Jana proti Březinové a Petr s Pepou v deblu. Celkově 0:7.

Áčko hrálo nejprve proti Radotínu C. Tady jsme byli stoprocentní, holky měly práci – Verča s Chvalovou, Kája Nachtmi s Klímovou K, ale obě to dobře zvládly a bod přinesly. Celkově 7:0

Béčko ve druhém zápase podlehlo Radotínu B 1:6. Přitom ale celá řada zápasů mohla dopadnout i v náš prospěch. Tomáš hrál hezky na jedničce proti Volčkovi (dvakrát 17:21), Petr podlehl Kučerovi 22:24 ve třetím setu po velkém výkonu. Gábina prohrála s A. Vyšehradskou také až po třech setech. Čestný bod přinesla Jana výhrou nad L. Vyšehradskou. Na tři sety a moc hezky hráli i v mixu Jana s Honzou.

Áčko vyzvalo tým pražské Astry. Pikantní souboj pro Vráťu, který u nás z Astry hostuje. Při celkové výhře 6:1 jsme ztratili až závěrečný debl holek (Verča + Naty) po nesoustředěném a nekvalitním výkonu. Jinak dobře zvládnutý zápas s bonusem v podobě výhry Verči nad Andreou Kobylákovou ve druhém singlu.

V závěrečném kole se béčko utkalo s Hamrem Praha A. Byla z toho porážka 0:7, tentokrát hodně jednoznačná. Hezky hráli Tomáš s Petrem proti páru Hrubec-Slavík, ani oni ale nevybojovali set. Béčko ale i přes tři jasné porážky nezklamalo ani výkony, ani bojovností, a soutěž je pro ně správnou výzvou, aby se „otrkali“ a byli konfrontováni s kvalitními soupeři.

Velkým finále sobotního dne byl zápas áčka proti Radotínu A. Vráťa na jedničce porazil Pateru, Adam si v hezkém a vyrovnaném zápasu poradil s Danem Fürstem. Na 2:1 snížila Staňková, která porazila Káju. V důležité druhé dvouhře holek bohužel po výsledku 24:22 a 21:18 Březinová porazila Verču a bylo to 2:2. Šanci na výhru nám dali v deblu Adam s Vráťou výhrou nad párem Havlík-Franta. Ale Kája s Verčou podlehly Johnové a Březinové dvakrát 19:21 a mix Mára + Naty i po velmi dobrém výkonu nestačil na dvojici Havlík-Staňková. Celkově tedy 3:4 a v play-off máme co vracet 😉