Badmintonový oddíl

Finále play-off družstev U15: Prosek A na 2., Prosek B na 8. místě

DSC_0362V neděli 7. října zakončil dlouhodobou soutěž družstev žáků U15 finálový turnaj playoff, pořádaný naším oddílem v hale ZŠ Vinoř. Naše týmy obsadily 2. a 8. místo, během celého dne předvedly kvalitní a bojovné výkony, vzájemnou podporu a doopravdy naplnily představu o týmovém pojetí. Třešničku na dortu v podobě postupu na MČR jsme bohužel „neutrhli,“ ale všem zúčastněným patří dík za prima den.

Barvy SK Prosek Praha A hájili Adam Šulc, Tomáš Orlík, Petr Krejčí, Pepa Rákosník, Verča Tvrdíková, Natálka Stará, Kája Nachtmanová a Natálka Pávová.

Za SK Prosek Praha B nastoupili Jirka Zlatník, Honza Solar, Šimon Pražský, Jana Flusserová, Gabča Kuptíková, Ivča Treperová a Verča Sirůčková.

Týmy vedli trenéři Tomáš Krajča, Diana Pražáková, Tomáš Parkán a Anežka Limanovská.

Výsledky turnaje: online

Turnaj proběhl za sponzorského příspěvku BadmintonCoach.cz a ve spolupráci se společností Yonex s jednotnými míči značky Yonex AS30.

Prohlédněte si: fotografie z turnaje

Dopoledne soutěž odstartoval tým B, který vyzval Spoje Praha. Už za hlasité podpory kamarádů z áčka si naše rezerva vedla velmi zdárně – k hladkému vítězství přispěly singly Jirky a Honzy, Gabči a Janči, svůj zápas vybojovali na tři sety i Šimon s Honzou v deblu a vyhráli jsme také mix.

Okolo jedenácté hodiny se do hry dostalo naše áčko, které se v semifinále utkalo s týmem Radotína A. Hlasitý pokřik, fandění a povzbuzování včetně neustálého troubení; maskot v podobě obřího tučňáka sedící za kurtem – rozhodně nejde říci, že by si naši hráči turnaj týmů neužili. Výhru 5:2 nad Radotínem pomohli zařídit Adam, Verča a Kája v singlech, Tomáš s Petrem v deblu a Adam s Nachtmi v mixu.

DSC_0212

Ve třetím kole hrála obě naše družstva. Béčko v souboji o konečné 7. místo podlehlo nakonec Hamru B 3:4. Ve vyrovnaném souboji za Hamr bodovaly hlavně holky – Bursová a Koliášová – za nás pak kluci (Jirka s Honzou v singlech a Jirka s Jani v mixu). Rozhodujícím a pro nás neúspěšným zápasem byl debl Šimona s Honzou.

Finále mezi naším áčkem a Hamrem A bylo správným vyvrcholením celé soutěže. Oba týmy v nejsilnějších sestavách, obrovské nervy a těsné koncovky. Adam si v úvodním singlu poradil s Jonášem Hurtíkem – 1:0. Tomáš bojoval na dvojce s Pájou Hrubcem, proti kterému předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů, ale byla z toho prohra 20:22 ve třetím setu; obrovská škoda! Souběžně Verča trápila Klárku Šilhavou, a nechybělo mnoho k zisku prvního setu 18:21. Druhý už byl větším rozdílem, ale běhavostí i technikou se rozhodně své soupeřce vyrovnala. Singlovou bilanci na pro nás neúspěšných 1:3 uzavřela Kája, která podlehla chytřeji hrající Elišce Bílkové – až se Kája naučí lépe kontrolovat rychlost a směr odehrávání, bude mít šanci proti podobnému stylu uspět pestrou hrou.

DSC_0158

V tu chvíli jsme potřebovali vyhrát už všechny ostatní zápasy. Tomáš s Petrem sice podlehli v prvním setu Hurtíkovi a Hrubcovi 19:21, ale zmobilizovali se, vyhráli ten druhý a v koncovce třetího vedli 20:17. Nebylo jim ale přáno – 21:23 a další, rozhodující bod na stranu Hamru. Vedle hrající Verča s Naty podlehly ve dvou setech Bílkové a Šilhavé, a tak na závěr jen skóre vylepšil Adam s Kájou na celkových 2:5.

Gratulace patři samozřejmě týmu SK Hamr, který své šikovné odchovance na začátku letošního roku vhodně doplnil a bude jedním z favoritů na zisk mistrovského titulu.

Velký dík ale všem zúčastněným hráčům, kteří dokázali uvěřit povzbuzujícím slovům trenérů, vymáčknout ze sebe opravdové maximum, navzájem se podpořit – a mohou tak odcházet s hlavou vztyčenou. Dnes jsme byli TÝM se vším všudy, a to je zážitek, díky němuž můžeme být příště ještě silnější.

Za výkon zaslouží ocenit všichni zúčastnění, i když stejně jako pozitiva vnímáme a budeme pracovat i na věcech, které nám k úplnému ideálu scházely. A obrovský dík za přístup a zvládnutí turnaje patří Pepovi a Natálce, kteří se vzhledem k týmové taktice dnes nedostali na kurt, ale neúnavně povzbuzovali, troubili, ochotně pískali a odvedli svůj díl práce. Snad tedy alespoň stříbrné medaile jsou tou symbolickou odměnou za nevděčnou roli.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři