Badmintonový oddíl

GPA U13: Kuba a Ivča zažili premiéru na republikové úrovni

kubapO víkendu 27.-28. ledna hostila Jihlava celostátní turnaj GPA kategorie U13. Z našeho klubu na něm startovali Ivča Treperová a Kuba Pavlíček pod vedením trenéra Tomáše Parkána. Pro oba to byla premiéra na „velké“ celostátní scéně a bojovali zdatně, i když k medailím měli daleko.

Výsledky: tournamentsoftware

V mixu Kuba s hamerskou Kačkou Koliášovou bohužel prohráli už první kolo s dvojicí Havlíček-Kulhánková, ale bylo to těsné: 23:21 19:21 a 17:21. Velká škoda, ale srdnatý výkon. Ivča hrála s parťákem z Astry Míšou Moravcem a první kolo se jim uhrát povedlo, a to proti páru Pohlot-Dvořáková výsledkem 21:14 a 21:12. Ve druhém zápase narazili na nasazené jedničky, pardubickou dvojici Adam Burget – Apolena Bártová. Padli po třech setech 18:21 21:19 a 10:21.

Do dvouhry zasáhla pouze Ivča, která v prvním kole porazila silnou soupeřku Nelu Hálkovou (ta se např. dostala do finále čtyřhry) 21:17 18:21 a 21:13. Ve druhém kole už Ivča nenašla recept na nasazenou trojku Natálku Soukupovou z Rychnova výsledkem 12:21 a 15:21. Při zlepšení některých dovedností ale není příště bez šance!

Ve čtyřhrách Kuba spojil síly s Matějem Červenkou, ale podlehli hned páru Jan Frýdek-Jan Ptáček 7:21 a 9:21. Ivča s Kačkou Koliášovou vyhrály první kolo nad dvojicí Berková-Mikešová 21:18 a 21:15. Ve druhém uhrály 14 a 15 bodů na turnajové jedničky a nakonec i vítězky Kačku Osladilovou a Lucku Skařupovou.

Dobré premiérové vystoupení obou našich hráčů, kteří si budou klást postupné cíle: znovu se kvalifikovat, předvést lepší dovednosti i sebevědomí a uhrát třeba o něco více setů a zápasů.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři