gpaasVelký úspěch našemu oddílu přineslo první letošní GPA kategorie U13 v Aši. O víkendu 27.-28. února se ho zúčastnili Verča Tvrdíková, Natka Pávová, Jula Skřivanová a Adam Šulc pod vedením trenéra Tomáše Parkána. Podařilo se nám získat hned tři zlaté medaile: Adam s Verčou vyhráli smíšenou čtyřhru, k tomu Adam přidal výhru v singlu a také v deblu spolu s Pavlem Maňáskem. Zlatý hat-trick na celostátním turnaji je fantastickým výsledkem, který dává naději, že na nedávné úspěchy šikovných odchovanců našeho klubu v juniorských a dospěláckých turnajích naváže další, zatím zjevně „zlatá“ generace 😉

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Prohlédněte si: Fotografie Kristýny Pávové

sulctzVýborně zorganizovaný turnaj, za který patří poděkování organizátorům od hlavního „bosse“ ašského badmintonu Vítka Kokoře až po ochotnou obsluhu bufetu v tělocvičně, přinesl našim barvám úspěchy, ve které jsme snad ani nedoufali.

Už v úvodní disciplíně, mixu, se dařilo nad očekávání. Jula s Natálkou spojily síly s radotínskými kluky, a bylo to spojení plodné. Jula společně s Tomášem Bláhou vyřadila na tři sety dvojici Mrskoš-Osladilová 13:21 21:13 a 21:17. Ve druhém kole už bohužel nestačili na druhý nasazený pár David Smutný – Martina Ševčíková 8:21 a 10:21.

Ještě o kolo dál se podívala Natka, která startovala spolu s Petrem Hnilicou. Dvakrát hráli na tři sety – ale dvakrát úspěšně! Nejprve tak zdolali jihomoravský pár Procházka-Hořanská 21:19 19:21 a 21:10. Ve druhém kole si vyšlápli na nasazené Robina Tancera a Justýnu Muchovou 21:11 17:21 a 21:18! Až ve čtvrtfinále jim vystavily stop turnajové jedničky Dominik Kopřiva a Lucie Metzová poměrem 10:21 a 7:21.

Adam cestoval na turnaj v pozici jasného favorita. Zato jeho mixovou spoluhráčku Verču někteří ani neznali, a jiní podceňovali. O to krásnější je jejich společný úspěch, jehož byla Verča nedílnou a velmi důležitou součástí. Jako nasazení 5/8 měli A+V první kolo volné. Ve druhém si poradili se silnými protivníky Matějem Rzepliským a Andreou Kobylákovou 22:20 a 21:14. Následně vyřadili Jana Alteru a Markétu Kohoutovou výsledkem dvakrát 21:14. Turnajovým jedničkám Kopřivovi a Metzové dovolili 12 a 19 bodů. A ani ve finále Adam s Verčou neztratili set – porazili Davida Smutného a Martinu Ševčíkovou 21:16 a 21:17!

adampavelVe dvouhře byl Adam v zejména psychicky nelehké pozici turnajové jedničky. Po volném kole si jednoznačně poradil s Danielem Dvořákem, ve čtvrtfinále přehrál také na dva sety Matěje Šilhana. Nedělní zápasy o medaile už byly obtížnější. S klimkovickým Dominikem Kopřivou musel hrát na tři sety. A v posledním zápasu dne dokázal také na tři sety přemoci hned několik soupeřů najednou: – velké očekávání, Matěje Rzeplinského a vlastní únavu. Po výsledku 17:21 21:15 a 21:15 se stal Adam vítězem celého turnaje.

Mezi dívkami si nevedla dobře Natka, která po tréninkové absenci ještě zdaleka nebyla ve své kůži. V prvním kole snadno podlehla Valerii Žurkové z Opavy. O pořadí ale přehrála Terezu Durmiši. Verča měla trochu smůlu na los. V prvním kole ve dvou setech porazila proboštovskou Karolínu Fišerovou. Ale pak po velkém boji prohrála s turnajovou dvojkou Martinou Ševčíkovou 15:21 25:23 a 14:21. Krásný zápas, který dává naději do dalších turnajů GPA, že se lze měřit i s těmi nejlepšími.

prosectiLos byl pro nás trochu krutý i v dívčím deblu. Jula s Verčou nejprve vydřely výhru nad párem Pokorná-Tyrmerová 16:21 21:16 a 21:17. Pak bohužel podlehly turnajovým jedničkám Kohoutové s Kozempelovou 16:21 a 9:21. Důležité však zejména bylo, že tentokrát i Jula chtěla vyhrát a podala bojovný a „akční“ výkon! Natka spojila síly s Andy Kobylákovou z Astry. V prvním kole přehrály silnou rychnovskou dvojici Maixnerová-Muchová 21:15 11:21 a 21:15. Ve druhém uhrály jen 14 a 14 bodů na druhé nasazené Metzovou a Ševčíkovou.

Jak vypadá dominance disciplíně, to předvedl Adam společně s Pavlem Maňáskem v deblu kluků. Jako turnajové jedničky prošli turnajem jako nůž s máslem, nikomu nepovolili ani set a většinou vyhráli velmi přesvědčivě. Postupně to odnesly dvojice Jeništa-Urbanec výsledkem 21:7 a 21:2, Bláha s Hnilicou 21:11 a 21:5. V semifinále Rzeplinski a Smutný poměrem 21:16 a 21:19. A ve finále Adam s Pavlem povolili Dominiku Kopřivovi s Tomášem Matulou jen 13 a 8 bodů.

Zlatý hat-trick Adama je výjimečným počinem, který zaslouží smeknout klobouk a krempou pořádně zamést podlahu. K tomu se přidává optimistický signál v podobě výsledků a konkurenceschopné hry našich šikovných děvčat. A tak lze s odkazem na začátek článku říci, že nejen pro dobrou organizaci a důstojné prostředí se do Aši budeme rádi vracet 😉