Badmintonový oddíl

GPA U15 Hradec Králové: dva bronzy a jedno vystřelené oko

ggO víkendu 8.-9. února proběhlo republikové klání žáků – GPA U15 hostil Hradec Králové a z našeho klubu startovaly Vanda Sedláčková a Ivana Treperová pod vedením trenérky Diany Pražákové. Holkám se podařilo dosáhnout pěkných výsledků, když společně obsadily třetí místo v deblu a Vanda se navíc probojovala do semifinále dvouhry. Bohužel také turnaj skončil nepříjemným zraněním Ivči, kterou soupeřka v deblu zblízka nastřelila do oka.

Výsledky: online

V mixu Ivča s Markem Čepelou uhrála jedno kolo proti dvojici Klimeš-Dvořáčková, po dvou setech byli následně vyřazeni pozdějšími vítězi Havlíčkem a Kulhánkovou. Vanda spojila síly s Arnoštem Hortem a vypadla už v prvním kole s dvojicí Frýdek-Špačková.

Ve dvouhře Ivča porazila Terezu Cirókovou 21:19 a 21:16, ve druhém kole nestačila na Kateřinu Osladilovou 16:21 a 13:21. Skvělé výkony předvedla Vanda, když si poradila s Apolenou Bártovou 21:6 a 21:11, ve druhém kole přehrála Natálii Slabou 21:4 a 21:7 a ve třetím kole pomstila Ivču a porazila právě Osladilovou 19:21 22:20 a 21:12. V nedělním semifinále ji zastavila Lucie Krulová po výsledku 10:21 a 18:21, ale po nadějném výkonu, který slibuje, že by hlavní favoritku turnaje v HK mohla v budoucnu i porazit.

V deblu holky proklouzly po dvou zápasech do semifinále, kde sehrály drama s turnajovými dvojkami Apolenou Bártovou a Denisou Valentovou. Za stavu 20:22 21:18 a 6:11 bohužel došlo k nepříjemné situaci, kdy Ivča dostala od Denisy zblízka míčkem do oka a holky tak musely zápas vzdát. Následovalo vyšetření, které ukázalo na pohmožděnou sítnici, Ivča se ale ještě vrátila převzít bronzovou medaili a věříme, že bude brzy v nejlepším pořádku a bystrá jako obvykle ;-)

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři