hradeccO víkendu 22.-23. ledna se v Hradci Králové hrálo první letošní GPA kategorie U17. Prosecké barvy nakonec hájila čtveřice hráčů, a podařilo se vybojovat velký počet medailí, když Vanda vyhrála dvouhru dívek, Ivča byla stříbrná v mixu, spolu třetí v deblu, Vanda bronzová v mixu a bronzovou v singlu přidala také Ami.

Výsledky: online

Startovali: Kryštof Coufal, Amélie Maixnerová, Vanda Sedláčková a Ivana Treperová, trenéři Vít Šeďa a Tomáš Krajča.

Turnaj, kde se řada hráčů skrz covidový „rozjezd“ v ČR odhlašovala a věci se měnily doslova na poslední chvíli, pro nás byl velmi úspěšný. Dostali jsme do hry 4 z 5 hráčů (doma s covidem musel zůstat Filip) a vybojovali hned čtyři medaile.

Do mixu zasáhly Vanda a Ivča. Obě s novými mixovými partnery – Vanda hrála s Patrikem Fucimanem z Českého Krumlova. Poradili si v prvním kole s dvojicí Srnec-Turoňová, následně porazili i Thora s Flíglovou a Matuše s Kulhánkovou. Do semifinále bez větších obtíží prošli též Ivča s pardubickým parťákem Adamem Burgetem, a to přes páry Simon-Kalkušová a Jurča-Bártová. Ve vzájemném souboji dominovala Ivča a po setech 21:10 a 21:11 si vybojovala finále. To byl zajímavý zápas, kde Vojta Havlíček s Kačkou Koliášovou set a půl hráli „neprůstřelně,“ byli lepší na síti, v pokrytí a rozehrávce podání, příjmu i třetího míče. Pak se podařilo Ivče s Adamem dostat do hry, soupeři trochu podcenili velký náskok a byl z toho třetí set. V něm i přes velkou snahu už si ale Vojta s Kačkou výhru pohlídali.

Ve dvouhře Kryštof schytal hned do prvního kola Patrika Fucimana, proti kterému nepodal dobrý výkon a odešel poražen 8:21 a 11:21. V dívčí dvouhře Ivča uhrála kolo výhrou proti Skrčené, pak ve vyrovnaném zápase prohrála s Kulhánkovou. Výborně hrála Ami, která se do singlů po dlouhé pauze teprve dostává. Přesto si poradila s Jonášovou, následně s nasazenou Jarošovou a také s Cirókovou ve čtvrtfinále. Nedělní semifinále proti Káje Kalkušové už nezvládla, takticky hrála dobře, avšak dělala chyby a v pohybu také ještě nebyla stoprocentní. I tak parádní třetí místo o kategorii výš mezi staršími soupeřkami.

Pro Vandu šlo o vítězný turnaj, kdy se obtížnost zápasů zvyšovala postupně. Vyřadila nejprve Kuchovou, ve čtvrtfinále Dvořákovou, v semifinále si poradila s překvapením turnaje Erikou Osičkovou. Finále bylo náročným třísetovým bojem s benáteckou Kájou Kalkušovou. Vyrovnaný zápas mohl vyhrát kdokoliv, v koncovce třetího setu Vandě nescházela odvaha útočit a soupeřka také trochu zachybovala a bylo to 21:17 16:21 a 21:16, zlatá medaile!

V deblu Kryštof spojil síly s Kryštofem Klímou. V prvním kole si poradili s nasazeným párem Kaplan-Tvrdík díky dobré taktice a přechodu z obrany do mezihry. Ve čtvrtfinále nechybělo mnoho, ale nakonec podlehli dvojici Jakub a Libor Raškovi 18:21 ve třetím setu.

V dívčím deblu Ami hrála s Adélkou Turoňovou, zvládly první kolo proti páru Dvořáková-Kniezková, ve čtvrtfinále je zastavily Bártová s Jarošovou. A stejným soupeřkám v semifinále podlehly i Vanda s Ivčou, které se tam dostaly přes Dobešovou a Kuchovou. Třísetový souboj s pardubickým párem sice dobře otevřely 21:13, pak se ale soupeřky zlepšily, začaly skvěle bránit a holky chybovat a byla z toho prohra 18:21 a 12:21 a tedy třetí místo.

Gratulujeme všem k předvedeným výkonům a získaným medailím, které jsou povzbuzením pro další průběh sezony.

A na vydařený turnaj budeme určitě rádi vzpomínat i díky vzájemné pohodě, tradičnímu žertování a té Vítkově hlášce se „zaseknutým smetáčkem“ 😉