Badmintonový oddíl

GPB Ostrava: Honza s Jitkou vyhráli celostátní turnaj v mixu!

ostrava_hlVýborného výsledku dosáhla prosecká výprava o víkendu 22.-23. října. Na GPB v Ostravě Honza Vorlík s Jitkou Benešovou vyhráli smíšenou čtyřhru, k tomu jsme přidali ještě dvě další medaile z celostátního klání. Do Ostravy jsme jeli ve složení: Jitka Benešová, Kačka Kykalová, Romča Čechová, Honza Vorlík, Miloslav Beznoska, Michal Böhm a Tomáš Krajča.

Výsledky turnaje: tournamentsoftware

Prohlédněte si: fotografie z turnaje

Do mixu zasáhly tři naše páry. Tomáš s Romčou prohráli velmi nešťastně úvodní kolo s dvojicí Slabý-Frischová, určitě mohli v turnaji dojít dál. Koloušek s Kačkou porazili silný pár Fiala-Slatinská a pak došlo na vzájemný souboj s Honzou a Jitkou, kteří ve třech setech porazili Benbenka a Hánovou. Vyrovnaný duel rozhodla v koncovce několika parádními zásahy Jitka a po výsledku 21:17 ve třetím setu šli tedy s Honzou dál. Jak se ukázalo, šlo o nejdůležitější zápas, protože i semifinále s dvojicí Bureš-Kubečková, i finále proti Vašátkovi a Bláhové zvládli H+J ve dvou setech a mohli se radovat z prvního místa. Super výsledek!

Ve dvouhrách se do pozdějších kol dostal Michal, díky skreči – původně měl hrát se Zdeňkem Svátou, ten ale nepřijel. Po další výhře nad Ondřejem Závodným se Michal dostal do osmičky, kde nestačil na turnajovou jedničku Béďu Valentu. Honza skončil své putování turnajem v „šestnáctce“, když po výhrách nad Lukášem Metzem a Michalem Nešetřilem podlehl Ondřeji Helarovi. Tomáš hrál „tradičně“ předkolo, ve kterém přehrál Adama Twardzika, následně se utkal s Kolouškem. Po třech setech postoupil do 3. kola Tomáš, tam ale prohrál s Kubou Mazúrem.

Čtyřhry nám přinesly další medailovou radost. Michal s Jiřím Halfarem prohráli hned první kolo proti Blaníkovi a Slabému, ale Tomáš s Kolouškem a Honza s Deanem Brabcem prošli až mezi 8 nejlepších párů. Mladší kluci ukázali rychlost i kvalitní hru a po dvou setech zaslouženě postoupili do nedělního semifinále. Tam už nestačili na Benbenka s Mazúrem, z Ostravy tak vezou třetí místo.

A stejné umístění získaly i Kačka s Jitkou, když postupně porazily páry Unucková-Závodná a Bláhová-Červenková (pěkným výsledkem dvakrát 22:20), v semifinále podlehly Kubečkové a Škarkové. Romča spolu s Martinou Fartágovou doplatila na los a už v prvním kole podlehla turnajovým jedničkám Slatinské a Krejčové.

Výsledkově vydařený turnaj přinesl i řadu zážitku, cestováním ranním vlakem počínaje, čůrací zastávkou ve vesnici jménem Zámrsk rozhodně nekonče. Tak zase za rok ;-)

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři