Badmintonový oddíl

GPB U13: ve Štěrboholech vybojoval medaili Kryštof

20190303_120546O víkendu 2.-3. března probíhal ve Štěrboholech velký celostátní turnaj GPB kategorie U13. Zúčastnila se také řada proseckých nadějí pod vedením trenérů Anežky Limanovské a Tomáše Krajči. Největšího úspěchu dosáhl bronzovou medailí ve čtyřhře kluků Kryštof Coufal, dobré výkony a hezké zápasy jsme ale viděli u všech našich zúčastněných – vedle Kryštofa to byl ještě Pepa Mrázek a dívčí parta Amélie Maixnerová, Veronika Flusserová, Nela Fenclová, Nikola Hrabcová, Štěpánka Nýdrlová a Klára Tvrdíková.

Výsledky: tournamentsoftware

V mixu jsme sbírali spíše jednotlivé výhry, Nikča s domácím Nikolou Hortem uhráli přesvědčivě jedno kolo, ve druhém ale nestačili na pár Švarc-Kubáková. Obdobně si vedla Štěpánka s trochu emotivním parťákem Tobiášem Zubrem z Českých Budějovic. Hned v prvním kole se loučili se soutěží Pepa s Verčou a Klárka s Davidem Knišem. Nela prošla po boku Radima Urbana do šestnáctky, kde nestačili turnajovým dvojkám Jurnému a Mikešové. Stejně si vedli Kryštof s Ami, když těsně podlehli Kaplanovi a Vránové – na medaili ale kvalitu určitě měli.

Ve dvouhře dívek jsme ukázali, že máme republikovou úroveň – všechny holky hrály moc dobře alespoň v jednom svém zápase. Niky prošla do druhého kola, kde ji vystavila stop velká favoritka Bára Bursová. Klárka prohrála první kolo s Vavrečkovou, ale vydřela třísetový zápas o pořadí. Verča zvládla suverénně první kolo, na jednu z favoritek Czajovou už to ale bylo málo. Amálka jako nasazená po volném kole přehrála Čihákovou, pak podlehla ve dvou setech Bouberlové. Skvělé výkony v turnaji předvedla Nela, když si poradila na tři sety se šikovnou a o hlavu menší soupeřkou Holou z Klimkovic, a pak dokonce vyřadila nasazenou Kláru Brázdovou 22:20 ve třetím setu. Celkově nejdál z našich holek pak prošla Štěpánka, a to až do čtvrtfinále, když porazila postupně Veroniku Čížovou, v pražském souboji Eriku Osičkovou ve dvou vyrovnaných setech a následně díky odvaze hrát útočně a pestře také další nasazenou, Adélku Fridrichovou z Pardubic. Proti Elišce Mikešové v souboji o medaili už byla Štěpánka dost unavená a prohrála 13:21 a 10:21, každopádně s přihlédnutím k tomu, že bojovala proti až o dva roky starším soupeřkám, jde o skvělý výsledek.

Mezi kluky Kryštof nepotvrdil nasazení 3/4 a podlehl ve druhém kole po vyrovnaných dvou a nedobrém třetím setu Jakubu Klokanovi z Mostu. Vyšší soupeř v divoké hře plné střílených servisů a útoku méně kazil. Pepa vypadl v prvním kole s Jakubem Wasylkowem z Teplic, ale pak vítězně zvládl zápas o pořadí.

V deblech jsme doufali, že se popereme o cenný kov. Daleko k němu měly Štěpa s Klárkou, které vypadly už v prvním zápase s Hrubou a Sogelovou. Niky s Nelou vyhrály trochu ospalý první zápas, pak podlehly ve vzájemném souboji Amálce a Erice Osičkové. Ty hrály o medaili s arionským párem Vránová-Blaziusová, po dobrém prvním setu se soupeřky rozjely a další dva šly za nimi. Dodejme ještě jedno uhrané kolo a slušný výkon páru Verča + Terka Houžvíková z Astry.

Mezi kluky pak Pepa vypadl hned v prvním zápase. Zato Kryštof spolu s Márou Čepelou prošel až do semifinále turnaje. V sobotním programu byl Kryštof v deblu výborný, aktivní pojetí klukům pomohlo zdolat páry Slavík-Šváb a Beran-Klokan. Zato v neděli asi vstal špatnou nohou, nevyšla mu snad jediná smeč a třísetové semifinále skončilou výhrou dvojice Bouberle-Kaplan (ti pak vyhráli i finále).

Turnaj, který byl pro některé prvním „velkým,“ pro jiné důležitou prověrkou, jak si vedou v porovnání s konkurencí, a pro trenéry skvělou příležitostí dostat zpětnou vazbu, na čem je potřeba v přípravě nejvíce „zamakat“. Další velké klání čeká tuto kategorii na konci dubna v Krumlově (reg. výběry) a začátku května v Mostě (GPA) – věřme, že se dostane co nejvíce proseckých hráčů, a ukážou, jaký pokrok udělali.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři