Badmintonový oddíl

GPB U15 Ivančice: tři zlaté medaile získali Kryštof, Filip a Štěpánka

WhatsApp Image 2022-03-27 at 12.51.33O víkendu 26.-27. března hostily Ivančice celostátní turnaj GPB kategorie U15. Konkurence se na jihu Moravy sešla prakticky „áčková,“ a tak to byl zajímavý turnaj pro velkou skupinu našich hráčů. Ti startovali pod vedením trenérů Diany Pražákové a Tomáše Krajči a vybojovali nakonec hned tři výhry; z Ivančic si odvezli dva obrovské poháry pro vítěze dvouher Kryštof a Štěpánka, Kryštof s Filipem pak vyhráli i debl.

Výsledky: online

V turnaji nastoupili: Veronika Berková, Justýna Bíbová, Petr Bříza, Kryštof Coufal, Veronika Flusserová, Gabriela Frühaufová, Klára Gerbelová, Štěpánka Nýdrlová, Michal Pihera, Filip Titěra, Kristýna Zátková.

Za organizaci výjezdu patří dík Didi, za všestrannou podporu během celého víkendu rodičům hráčů a za dobrou náladu a atmosféru všem, kdo se výjezdu do Ivančic zúčastnili. Organizátorům pak velký palec nahoru za gesto, kterým bylo věnování startovného na podporu Ukrajiny prostřednictvím Člověka v tísni.

A nyní k výsledkům. Mix pro nás byl spíše zklamáním. Nejdále do osmičky prošli Petr a Štěpánka, ale nechali se tam rozstřílet dvojicí Klíma-Turoňová. Dobře hráli též Verča s Kubou Švarcem.

V ostatních disciplínách už se ale medaile získat podařilo. V holčičím deblu to překvapivě nebyly turnajové jedničky Štěpánka s Terkou Grznárovou, los je totiž svedl do „předčasného finále“ proti páru Mikešová-Turoňová už v osmičce. Z beznadějného stavu asi 3:11 ve třetím setu to holky otočily na 18:17, ale koncovku zase vyhrály Adélka s Eliškou. Škoda, ale byly to nervy, jak se na dívčí debl sluší a patří ;-) Medaili si vybojovala Veva hrající se Sarah Grednerovou, když se ve čtvrtfinále střetly s další naší dvojicí Klára-Gabča (předtím ještě musely udolat ústecký pár Niedermayerová-Ševelová). V semifinále na Mikešovou a Turoňovou nestačily, ale hra nebyla vůbec špatná.

Zbývající disciplíny už přinesly prosecké zlato!

A to i přesto, že dvouhra kluků pro nás začala nešťastně zraněním Filipa, který pak sice dohrál svůj zápas a též debla, ale bude muset mít nějakou dobu klid od badmintonu. K prvnímu místu se prosadil Kryštof, který si poradil v náročném čtvrtfinále s Jakubem Klokanem ve třech setech. V semifinále zdolal svého rivala Lukáše Thora 21:18 a 21:10. A ve finále si pak obdobně poradil i s Lukášem Patzákem. Kryštofa je třeba pochválit nejen za výkony, ale i zodpovědný přístup od samostatného rozcvičení přes přípravu zápasové strategie a vnímání rad i herní samostatnost.

Mezi dívkami je třeba pochválit i některé výkony. Verča B heroicky bojovala proti Axmanové a málem jí vzala druhý set, byť soupeřka měla o třídu lepší techniku. Gabča sebrala set Kateřině Malé a uplatnila některé údery z posledních tréninků. Musí se naučit udržet optimální úroveň motivace v zápase. Veva těsně prohrála s Niedermayerovou, dlouhé výměny jí dávaly opravdu zabrat…

Vítězkou celého víkendu se stala Štěpánka, která tím vyhrála, jak holky pečlivě změřily, pohár vyšší než je délka její stehenní kosti ;-) Ale bylo to tentokrát více než „na krev“ – ve čtvrtfinále s Erikou Osičkovou rozhodovalo až nastavení třetího setu a výsledek 21:17 20:22 a 22:20 hovoří za vše. Po týdnu druhý souboj Štěpi s Erikou, mnohem větší drama, avšak se šťastným koncem. V semifinále Eliška Mikešová, kterou také Štěpa nedávno porazila na Falco Cupu. Špatný začátek 4:11 a prohraný první set 17:21. Ve druhém i po poradě ještě horší – 3:11 a prohra už se zdála blízko. Štěpánka však zničehonic přestala kazit své dropy, dostala Elišku pod větší tlak a postupně vývoj zvrátila – 23:21 a 21:14 s ohromnou porcí bojovnosti i sportovního štěstí. A na závěr těžké finále proti Adélce Turoňové, kde však Štěpy pestrá a tvořivá hra slavila úspěch ve dvou setech 21:17 a 21:15.

Veliká gratulace patří oběma singlistům, jak Kryštof, tak i Štěpánka odehráli těžké zápasy a je dobře, že v ČR takovou konkurenci máme, jen tak se hráči mohou navzájem posouvat vpřed.

Závěrem dodejme výsledky klučičího deblu. V něm jsme získali dvě medaile – zlatou Kryštof s Filipem, bronzovou Petr společně s Jakubem Klokanem. Kluci do zápasů nastupovali s handicapem v podobě Filipova zranění, avšak na výsledcích se to výrazně neprojevilo. Dokázali dostatečně dobře ovládnout první míče výměn a číst hru, takže se do delších a náročných výměn tolik nedostávali.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři