mostsO víkendu 8.-9. září se v Mostě konalo GPB kategorie U19. Z našeho klubu pod trenérským vedením Tomáše Parkána startovali tito hráči: Šárka Vlášková, Venca Podivín, Vašek Obhlídal a Adam Šulc. Největší úspěchy nám přinesly čtyřhry, v nichž vybojovali bronzové medaile Venca s Adamem a Šárka po boku Barči Otáhalové.

Výsledky: online

V mixu byl zklamáním pro Vaška výkon a prohra s dvojicí Matula-Studená, Vašek s dobrou partnerkou Péťou Janošovou nepodal ideální výkon a koncovka 2x 19:21 rozhodla o postupu soupeřů. Adam hrál s Klárkou Petruškovou, po prvním vítězném zápase na tři sety podlehli Jirkovi Derkovi a Soně Hořínkové – pozdějším vítězům celého turnaje 21:18 22:24 a 15:21. Škoda! Venca se Šárkou si poradili v prvním kole s párem Reichman-Šalomounová, ale pak prohráli s dvojicí Dostál-Šilhavá, obsadili tedy 5.-8. místo.

Do dvouhry se naši kluci bohužel nedostali, Šárka pak podala slabší výkon a prohrála s domácí Kohoutovou.

Potěšující byly výsledky ve čtyřhrách. Šárka s Bárou porazily Mathieu a Němcovou, ve druhém kole pak sestry Kohoutovy. V boji o finále ztratily velmi dobře rozehrané sety proti Foukalové a Hořínkové – velká škoda, určitě měly na to vyhrát.

V klučičím deblu Vašek s Vojtou schytali nasazené dvojky – Brázdu s Dostálem, v prvním setu ale uhráli hezkých 19 bodů. Venca s Adamem porazili nejprve Hykyše s Pospíšilem a ve dvou vyrovnaných setech i radonický pár Brázda-Volf. V semifinále hráli proti Adamovi a Matějovi Ehmovým, po první jasné sadě soupeři druhou trochu podcenili a našim se podařilo ji vyhrát, ve třetím setu pak skóre 15:21 naznačuje, že to nebylo „o parník“. Celkově tedy třetí místo a druhá deblová medaile.