IMG_0934O úspěšném turnaji GPC U13, který se hrál v sobotu 5. ledna v Liberci, referuje Tomáš Maixner:

První lednovou sobotu vyrazila prosecká mini výprava Kryštof Coufal a Amálka Maixnerová v deštivém počasí na GPC U13 do Liberce. Vzhledem k redukovaným žebříčkům a novým pravidlům mohl Kryštof startovat pouze v singlu a deblu, Amálka dokonce pouze v singlu.

Ve dvouhře chlapců Kryštof ve čtvrtfinále a v semifinále svoje soupeře přesvědčivě porazil. Ve finále pak nastoupil proti Danielu Ryšánkovi ze Sokol Radotín Meteor Praha. Přes vyrovnané úvody Kryštof vždy oba sety dovedl do vítězného konce, vyhrál 2:0 na sety a radoval se tak z celkového vítězství na turnaji.

IMG_0927

Kryštof ve čtyřhře chlapců vytvořil dvojici s Ondrou Beranem z Liberce. Dostali se až do finále, kde přes prohraný úvodní set s pražskou dvojicí Ryšánek – Švarc, se ve výkonech postupně zlepšovali a nakonec ve třech setech vyhráli.

Amálka ve dvouhře dívek si v osmičce poradila s Karolínou Tomešovou z Liberce, v semifinále poprvé porazila Aničku Portovou z Mostu. Ve finále pak v prvním setu s Erikou Osičkovou z Astry celkem jasně dominovala 21:13, ve druhém jí utekl začátek, ale zabojovala a vyhrála v koncovce 22:20.

IMG_0924

Naši mladí hráči nakonec z města pod Ještědem odjížděli bez porážky a udělali tak určitě na dálku radost proseckému trenérskému týmu a snad i panu předsedovi. 🙂