Badmintonový oddíl

GPC U15: na Hamru vyhrála Kája dvouhru, proseckým se dařilo ve čtyřhrách

P1080646Dobře obsazeného turnaje GPC U15 na Hamru v Braníku se v sobotu 2. února zúčastnila skupina proseckých hráčů pod vedením trenérky Diany Pražákové. Ta si mohla pochvalovat bojovné a kvalitní výkony našich nadějí. Medailové úspěchy zaznamenala Kája Nachtmanová výhrou v singlu, dále pak druhé místo Gabča Kuptíková s Vandou Sedláčkovou v deblu a třetí místa Vandy v singlu a Pepy Rákosníka s Jirkou Zlatníkem v deblu.

Výsledky: tournamentsoftware

Turnaje se zúčastnili: Kája Nachtmanová, Vanda Sedláčková, Gabča Kuptíková, Pepa Rákosník, Jirka Zlatník, Honza Solar, Šimon Pražský

V mixu se dostali do osmičky Honza s Vandou, podlehli ale turnajovým jedničkám Simonovi a Kalkušové. Stejný výsledek mají i Pepa s Gabčou, kteří prohráli čtvrtfinále s dvojicí Marek-Knaislová. Medaile nám utekla i v dvouhře chlapců, ale kluci nehráli vůbec špatně. Šimon porazil nasazeného Fošuma a hrál na 3 sety s Markem Čepelou. Trochu méně se dařilo Pepovi, který vypadl ve druhém kole s Urbanem. Jirka se prosadil přes Pavlicu a Křenka do čtvrtfinále, kde bojoval s Adamem Srncem na tři sety – slibná hra a posun ve výkonnosti. Podobně u Honzy, který prošel do čtvrtfinále přes Leciana a Knytla, tam těsně podlehl Aleši Foukalovi.

Mezi dívkami si cenné výhry nad Pinkasovou a Kalkušovou připsala Vanda, pak prohrála s turnajovou jedničkou Koliášovou. Gabča po výhře nad Vnoučkovou čelila Káje a ta si věděla rady, prošla do finále a porazila i Kačku Koliášovou.

Ve čtyřhrách byl úspěchem každý uhraný zápas. Šimon a Honza podlehli Knytlovi s Urbanem po třech setech. Pepa s Jirkou získali bronz výhrami nad dvojicemi Fošum-Oros a Janíček-Vrána, na vesecký pár Foukal-Líbal ale nestačili. V dívkách Gabča s Vandou překvapily výhrou nad nasazenými jedničkami Chvalová-Knaislová, finále proti dvojkám Kalkušové a Koliášové už po třech setech nevyšlo, i tak ale hezký výkon.

V množství turnajů se nesmí vytratit důraz na výkonnostní posun. Ten u některých hráčů vnímáme a dostanou tak více prostoru či možnost konfrontace se staršími spoluhráči v tréninku. Pěkné výsledky je třeba podpořit návaznou prací v tréninku, učením techniky, pohybu i taktiky, jako základu pro budoucí výkonnost.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři