Badmintonový oddíl

GPC U15: postup vybojovali Tomáš s Natálkou v mixu

uuV neděli 13. května proběhl na Hamru v Braníku postupový turnaj GPC kategorie U15. Z našeho klubu se pod vedením trenéra Tomáše Parkána zúčastnila početná enkláva hráčů, postup na GPA si vybojovali Tomáš Orlík a Natálka Stará v mixu, k tomu jsme přidali celou řadu medailových umístění a dobrých výkonů.

Výsledky: tournamentsoftware

V turnaji startovali: Natálka Stará, Verča Tvrdíková, Natálka Pávová, Kája Nachtmanová, Gabča Kuptíková, Jana Flusserová, Ivča Treperová, Vanda Sedláčková, Tomáš Orlík, Petr Krejčí, Honza Solar, Pepa Rákosník.

V mixu jsme získali dvě medaile – Pepa s Kájou prošli až do semifinále, kde podlehli Tomášovi s Natkou – ti si pak vyšlápli na nasazené jedničky a po setech 25:23 a 21:19 celý turnaj vyhráli. Velká gratulace!

Ve dvouhře chlapců jsme prožili zklamání. Tomáš jako nasazená jednička podlehl celkem jasně Pavlu Hrubcovi. Nedařilo se ani Petrovi, který nestačil na Adama Srnce. Pepa pak celkem jednoznačně prohrál s Vojtou Havránkem.

Dívky si vedly o něco lépe. Ocenit zaslouží obě medailistky – Verča a Naty S., které skončily na 3. příčce. Zejména Natce utekl postup o fous po třech setech s Eliškou Bílkovou. Předtím ale svedla vyrovnanou a velkou bitvu s Kájou, a ta ji stála hodně sil. Ocenit zaslouží i další hráčky: Gabča za odvážný výkon a výhru proti Lucii Vyšehradské. Ivča, která porazila Kláru Klímovou. Vanda, která v prvním kole vyřadila Lucku Paterovou. I Janička s Natálkou P za dobré a bojovné výkony.

Čtyřhry pro nás mohly být pozitivním závěrem, ale nakonec nebyly. Tomáš a Petr prožili zápas „blbec“ a prohráli na tři sety s párem Havránek-Schinko. Na výhru nedosáhli ani ostatní kluci. V dívčí soutěži to bylo o mnoho lepší. Dobrý výkon v prvním kole pustil Gabču s Vandou proti Janě s Natálkou P. a byla to bitva, jak se patří – 21:23 21:18 a 21:19 pro Naty s Janou. Ty pak docela zatápěly i Bílkové s Johnovou. Skvělé výkony v turnaji korunovala deblem Ivča, když spolu s Kačkou Koliášovou porazily dva páry z Radotína a sebrali i set Natálce S s Verčou! Celkově jedno druhé a dvě třetí místa pro Prosek.

Velkým pozitivem GPC U15 je zjištění, že se hráčky ročníků narození 2005 a 2006 neztratí v konkurenci starších soupeřek a pořádně jim „šlapou na paty“. Z mixového postupu máme velkou radost, vždy lze uhrát i více, a tak platí okřídlené rčení – příště budeme lepší! ;-)

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři