20190119_092536Z výletu na solidně obsazený turnaj kategorie U17 konaný v sobotu ve východočeském Osíku se vrátili Petr s Tomem do Prahy se dvěma bronzy – ze společného deblu a Tomáš navíc z mixu. Oba se představili ve všech třech disciplínách. Kromě singlu a společného deblu též v mixu, a to po boku sester Kobylákových – Petr vedle Andrey a Tomáš vedle Bětky. Los jim ovšem příliš nepřál – hned ve čtvrtfinále poslal oba páry proti sobě. Zatímco Petr s Andreou byli do čtvrtfinále nasazení, Tomáš s Bětkou do něj prošli celkem hladkou výhrou nad pardubickou dvojicí Urbanec – Bártová. A úspěšněji zvládli i vzájemný zápas, čímž mohli v semifinále vyzvat dvojici Kalina – Muchová. Přes velmi obstojný výkon ve druhém setu však rychnovská dvojice překvapení nepřipustila.

V singlu oba prohráli své úvodní zápasy. Tomáš bojující s nastupujícím nachlazením nebyl úplně ve své kůži a vytáhlý lanškrounský Jurča toho beze zbytku využil. Petr dostal na úvod za soupeře židlochovického Vrbku a ani on na svého soupeře nevyzrál, škoda promarněného setbolu ve druhém setu. Že to byl „snadný“ los jen zdánlivě, prokázal další průběh turnaje, kterým se Vrbka prokousal mj. přes nasazené Häringa a Vojtěcha až do finále, ve kterém kladl houževnatý odpor i favorizovanému rychnovskému Maňáskovi. V zápase o pořadí si Petr vylepšil náladu jasnou výhrou nad Černotíkem.

V rozlosování deblové soutěže kluky nepříjemně zaskočilo nasazení pouhých dvou párů, mezi které se Petr s Tomem nedostali, a tudíž museli do předkola. V něm si snadno poradili s olomouckou dvojicí Cielecký – Hořanský. Čtvrtfinále mělo být duelem proti nasazenému páru číslo dvě – dvojici Vojtěch, Häring. Osud však nakonec rozhodl jinak – hradecký Vojtěch se v závěru svého neúspěšného singlového semifinále proti Vrbkovi zranil a pochroumaný kotník mu pro další účinkování v turnaji vystavil stopku. Škoda, tento zápas mohl být zajímavou výzvou pro Petra s Tomem. Takto museli dlouho čekat na své semifinálové soupeře, kterými se nakonec stali rychnovští Maňásek s Holubářem dohrávající díky Maňáskově vítězné singlové jízdě své deblové duely v rychlém sledu prakticky bez přestávek. Proti rozjetému soupeři Petr s Tomem v prvním setu „zamrzli“, ve druhém už kladli mnohem houževnatější odpor. Bohužel však nedotáhli druhý set z vedení 19:18 do vítězného konce, nevynutili si tak třetí set a museli se spokojit s bronzovými medailemi.