vpaV neděli 8. května se na Astře odehrál také kvalifikační turnaj GPC kategorie U17. Pod vedením trenéra Tomáše Krajči na něm startovali Šárka Vlášková, Vašek Podivín, Vašek Obhlídal, Kuba Riegr a Danové Kubiš se Zelinkou. Nejlepším výsledkem byla výhra Vaška P. ve čtyřhře spolu s domácím Viktorem Malým, tím si Vašek zajistil účast na GPA v Orlové. O postup v deblu bojovala také Šárka, ta ale nakonec obsadila druhé místo. Vedle dalších medailí jsou potěšující i kvalitní výkony mladších kluků ve dvouhrách.

V mixu jsme měli jen dva páry, a ty svedlo proti sobě už druhé kolo. Vašek O s Radkou Šilhavou hodně potrápili nerozehrané Vaška P a Šárku. Až třetí set a jeho nastavení rozhodly o postupu favoritů Šárky a Vaška P. Ti nakonec obsadili třetí místo, když v semifinále podlehli Wallerovi a Antošové.

Šárka v singlu vyhrála tentokrát dvě kola, ve čtvrtfinále si poradila s Adélou Antošovou. Semifinále proti Valentýně Sonnkové bylo ale bohužel jednoznačnou záležitostí, když si s běhavou a rychlou soupeřkou Šárka nevěděla příliš rady. Celkově z toho byla bronzová medaile.

Ve dvouhře kluků se hezky předvedli všichni mladší hráči. Dan Zelí porazil ve třísetové bitvě Vojtu Bízka díky klidné a sebevědomé hře, pak podlehl Wallerovi. Dan Kubiš vyhrál jasně první kolo, ve druhém skoro vzal set Viktorovi Malému – byla škoda vyrovnané koncovky. Ale velmi nadějný výkon. Kuba se v prvním zápase hodně trápil, nakonec ale na tři sety udolal Dana Fürsta, a pak si poradil i s Michalem Forejtem. Zastavilo ho až čtvrtfinále a v něm také David Waller – hlavní kat našich. Do osmičky nejlepších se dostal i Vašek, který vyhrál těžké první kolo s Adamem Bhuiyanem a porazil také soupeře ze Sokolu Praha XIII ve druhém kole. Ve čtvrtfinále ho vyřadil Vašek Podivín, který tak zajistil Proseku další medaili; po semifinálové prohře s Wallerem bronzovou.

V deblu holek se Šárka spolu s Marcelou Šeblovou přes náročné tři sety proti dvojici Antošová-Hřebíková dostaly až do finále. V něm po prohrané první sadě zlepšily výkon a srovnaly na 1:1 s dvojicí Mikelová-Staňková. Ve třetím setu šly na lepší půlku za stavu 10:11. Jenže z toho najednou bylo 10:20 a konec nadějí… 🙁 Celkově tedy druhé místo.

V klučičí čtyřhře se tentokrát dost trápili Kuba s Vaškem, kteří nenašli zbraň na domácí pár Erhart-Toman. V prvním kole vypadli i Dan Kubiš s Vojtou Bízkem, když po třech setech podlehli Fürstovi s Volčkem, nepomohl ani akční koučink od Katky Hejdrychové… Dan Zelí s Michalem Forejtem vypadli se stejnými soupeři o kolo dál, byla škoda průběhu druhé sady, kdy si nechali vzít slibný náskok.

Vašek Podivín s Viktorem Malým procházeli turnajem jako nůž máslem, jejich zápasy proti vesměs mladším a menším soupeřům byly velmi jednoznačné a šlo hlavně o koncentraci nepokazit si hru vlastními chybami. To se nestalo, a tak si vybojovali výhru a postup na GPA!