Badmintonový oddíl

GPC U17: výhry Adama a Kuby s Danem na kvalifikačním turnaji

DSC_0297V sobotu 3. února hostil Hamr v Braníku kvalifikační turnaj GPC kategorie U17. Za náš klub startovali Kája Nachtmanová, Verča Tvrdíková, Natka Stará, Gabča Kuptíková, Dan Zelinka, Kuba Riegr, Petr Krejčí, Tomáš Orlík, Adam Šulc, Marek Schumpeter, Honza Šnaiberk a Pepa Rákosník pod vedením trenérky Diany Pražákové. Největších úspěchů dosáhli kluci – Adam výhrou v mixu, Dan s Kubou výhrou v deblu, Verča s Natkou obsadily v deblu 2. místo.

Ke stažení: výsledky turnaje

Lze diskutovat vhodnost pořádání turnaje v době konání mistrovství ČR dospělých (navíc v Praze), také pozdní hledání pořadatele a informací o turnaji.

Pokud jde o výkony a výsledky našich, lépe se nám dařily párovky než singly. Adam s Klárou Šilhavou byli nasazení jako turnajové jedničky. V prvním kole vyřadili Petra s Verčou (ti předtím porazili Bittmana a Bálintovou v těsné koncovce 3. setu). Jedno kolo uhráli i Pepa s Gábinou a Honza s Kájou, v konkurenci starších soupeřů zaslouží pochvalu. Tom s Naty vypadli proti Fürstovi a Johnové už v prvním kole, ti pak vyřadili i Honzu a Káju. Adam s Klárou došli až k prvnímu místu přes Frantu s Bílkovou a ve finále i Fürsta a Johnovou. Turnaje GPA se ale Adam nezúčastní, protože v té době bude na ME U15 v Kazani.

Ve dvouhrách kluci uhráli nejvýše jedno kolo, podobně se vedlo i dívkám, jejichž pavouk byl o jedno kolo menší.

V deblu ovšem Verča s Naty přes dva vyrovnané třísetové duely prošly až do finále – vyřadily Čermákovou a Melíškovou 22:20 v třetím setu a Hejdukovou se Šilhavou 21:16 ve třetím setu. Škoda, že už nezbyly síly pro finále, v němž holky podlehly páru Kunešová-Bílková.

Kluci pak zahráli přímo výborně. Petr s Tomem porazili pár Kučera-Bláha a hodně zatopili i Fürstovi s Frantou. Mára s Honzou došli až do semifinále, kde podlehli Zelímu a Kubovi. A ti pak dotáhli jako nasazené jedničky turnaj i do vítězného konce proti páru Fürst Franta ve finále.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři