Badmintonový oddíl

GPD U13 v Ústí nad Labem: dvě zlaté medaile pro Štěpánku

deckaustiOtevřeného turnaje GPD U13 v Ústí nad Labem v neděli 25. listopadu se zúčastnila také prosecká hráčka Štěpánka Nýdrlová. A dařilo se jí výtečně, když vyhrála dvouhru i čtyřhru dívek. Více v reportáži Davida Nýdrleho:

Protože se v nejbližším okolí žádný turnaj nehrál, vybrali jsme si se Štěpánkou 13ky Déčka v Ústí nad Labem. Důvodů bylo hned několik. Propozice slibovaly švýcarský systém ve dvouhrách (minimálně 6 kol) a k tomu i čtyřhry (pavouk), pak to byla dojezdová vzdálenost po dálnici a nakonec i informace, že hala prošla rekonstrukcí.

Organizátoři stanovili švýcara na 7 kol, sety do 21 a tak hráče čekala pěkná porce výměn. Na čtyřhru Štěpánce ještě před zahájením dvouher přidělili Kačku Wasylkovou z Prooboštova a tak se holky mohly poznávat a povzbuzovat během celého turnaje. Dvouhrami prošla Štěpánka bez ztráty kytičky, pouze právě s Kačkou ztratila set a porazila ji ve třetím setu. Dvouhry v číslech: 7 výher, na sety 14:1 a vybojovaná zlatá medaile.

Ve čtyřhrách byly holky nasazené rovnou do semifinále, ve kterém vyhrály a postoupily tak do finále. V něm měly holky na své soupeřky navrch a zaslouženě uhrály tak ve dvou setech zlatou medaili.

Výlet do Ústí přinesl mnoho zkušeností do dalších zápasů (19 setů, pěkné výměny, několikrát otáčení score) a dvě zlaté medaile jsou třešničky na dortu ve které jsme vůbec nedoufali.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři