Badmintonový oddíl

GPD U15: ve Vinoři vybojovali postup Ivča a Honza

gpdV sobotu 5. května pořádal náš klub postupový turnaj GPD kategorie U15 v tělocvičně ZŠ ve Vinoři. Za účasti zhruba 25 kluků a 25 dívek se perně bojovalo o postupy na GPC, z naší početné enklávy se to podařilo Honzovi Solarovi a Ivče Treperové.

V turnaji pod vedením trenérek Dity Marešové a Anežky Limanovské startovali: Verča Sirůčková, Ivča Treperová, Vanda Sedláčková, Klára Kučerová, Natka Kohoutová, Honza Solar, Jirka Zlatník, Šimon Pražský, Petr Pihera, Dan Šibrava a Ondra Novák.

Výsledky turnaje: XLS

V mixu na nejhezčí výsledek dosáhla Klára, která hrála po boku Matěje Peychla ze Sokola Praha XIII – úvodní výhra nad klubovými spoluhráči Verčou a Šimonem je nakopla k dobrým výkonům a nakonec prošli až do finále. Tam už bohužel podlehli Urbanovi a Veverkové.

Ve dvouhrách bylo klíčem k postupu dostat se mezi 8 nejlepších. To se podařilo Honzovi, který porazil Špinara a Čepelu, pak podlehl Vojtovi Havránkovi 15:21 a 16:21. Další hráči už bohužel postup nepřidali, Jirka po prohře s Moravcem, Šimon po porážce od Urbana. Mezi dívkami potvrdila dobrou formu z posledních turnajů Ivča a dostala se až do finále přes Paterovou, Karafiátovou a Klímovou. Po hezkém souboji podlehla Elle Knaislové 15:21 a 20:22. K dalšímu postupu nám krok scházel, Vanda podlehla ve druhém kole Chvalové, Klára pozdější vítězce Knaislové.

Ve čtyřhrách se také o něco lépe předvedly dívky než chlapci. Smůlu na los měli Šimon s Honzou, kteří prohráli ve druhém kole s Urbanem a Havránkem. Jedno kolo uhrál také Ondra s Peškem z Astry. V holčičím deblu jsme získali bronzové medaile, když Klárka s Vandou prošly přes Vicherovou a Řehákovou a ve čtvrtfinále na tři sety porazily Osičkovou a Pavelkovou. Naopak Ivča s Verčou třísetové čtvrtfinále proti Sommerové a Veselé prohrály a musely se tak spokojit s 5. místem.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři