Badmintonový oddíl

Junior Olve Tournament: Adam se v Belgii dvakrát dostal do čtvrtfinále

DSC_0129 (2)Pod vedením trenéra Pavla Maňáska vyrazila čtyřčlenná česká výprava na zkušenou na kvalitní mezinárodní turnaj v Belgii – Victor Junior Olve Tournament, který se koná přes Velikonoce; 31. března-2. dubna v Edegemu. Součástí výpravy byl také Adam Šulc, který si vedl výborně; dosáhl hned na dvě čtvrtfinálová umístění v párových disciplínách.

Výsledky: tournamentsoftware

Ve výborně obsazeném turnaji s konkurencí z Anglie, Francie, Nizozemska, Skotska, Německa a dalších silných zemí, se Adam neztratil.

V sobotním programu dvouhry si poradil s oběma soupeři ve skupině; Aditya Anne (Anglie) 21:16 a 21:6, i Joshua Pinto (Francie) 21:11 a 21:7. Výhra skupiny do dostala do pavouka o celkové vítězství.

Ještě v sobotu došlo i na dvě kola mixu, který se hrál rovnou pavoukem. Adam s Klárou Šilhavou dokázal porazit dvojici Karl Sufryd-Cara Siebrecht (Německo) 21:17 a 21:11, ve druhém kole pak soupeře z exotického Peru Viale Adriano-Rafaela Munar 21:9 a 21:15.

V neděli na úspěšný den navázaly dvě výhry v pavouku singla! Adam přehrál po 40 minutách Granta Lewise ze Skotska 16:21 21:17 a 21:9. A ve druhém kole si věděl rady i s Rasmusem Anderssonem z Finska 21:12 a 23:21. Také vstup do čtyřhry byl úspěšný: spolu s Pavlem Maňáskem vyřadili nejprve dvojici Lino Degenkolb-Daniel Kroll (Německo) 21:17 a 26:24. A pak si už v rychlejším tempu poradili s párem Viale Adriano (Peru)-Yevan Sumana (Itálie) dvakrát 21:13.

Impozantní sérii výher uťal až nizozemský soupeř Rens Langrouw, kterému Adam ve dvouhře podlehl 19:21 29:27 a 12:21. Jeho dalším soupeřem by přitom byl kvalitní rus Maksim Oglobin. Adam však nemusel smutnit, protože konfrontaci s Oglobinem mu nabídly i dvě další disciplíny. V deblu to bylo rovnou, ve čtvrtfinálovém zápase uhráli Adam s Pájou proti ruské dvojici Danil Dubovenko-Maksim Oglobin 13 a 15 bodů. V mixu museli Adam s Klárou ještě v osmifinále porazit belgický pár Charles Fouyn-Amber Boonen 21:9 a 21:10.

V jediném českém vystoupení v rámci pondělního programu pak Adam s Klárou sehráli pěkný třísetový duel proti Maksimu Oglobinovi a Elizavetě Malkově 10:21 21:18 a 13:21.

Dvě čtvrtfinále jsou výsledkem v řeči čísel, k nezaplacení jsou ale zkušenosti z výborně obsazeného turnaje, které může Adam už příští týden zúročit v domácím klání Czech U17 International v Českém Krumlově.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři