Badmintonový oddíl

MČR dospělých: Míša s Bertou mají bronzové medaile ve čtyřhře!

mcrVe dnech 1.-3. února hostila hala TJ Lokomotivy Plzeň republikový šampionát dospělých. Velká badmintonová událost přinesla velkou radost našemu oddílu – Míša Zelinková s Bertou Ausbergerovou vybojovaly bronzové medaile ve čtyřhře žen. Turnaje se zúčastnila hned sedmička proseckých badmintonistů – vedle obou holek ještě Šárka Vlášková a z kluků pak Václav Palán, Jan Vorlík, Tomáš Krajča a Miloslav Beznoska.

Výsledky: tournamentsoftware

Do smíšené čtyřhry zasáhli Berta (s Matějem Hubáčkem) a Vašek (s Nelou Němcovou). Oběma dvojicím se podařilo dostat mezi 16 nejlepších. Berta s Matějem porazili sourozenecký pár Nesveda-Růžička 21:11 a 21:10, pak však ve třech setech podlehli dvojici Petr Jelínek-Dominika Kurzová. Vašek s Nelou si v klidu poradili s kladenským párem Pokorný-Srbová, ale i přes kvalitní hru dále nestačili na Honzu Hubáčka a Míšu Fuchsovou 11:21 a 18:21.

Do dvouher z našich zasáhla pouze Šárka, která v prvním kole vyzvala křemežskou Zuzku Matouškovou. Stejné soupeřce loni na lize podlehla, tentokrát si vedla o dost lépe. Srovnala se s rychlými míči a dokázala těžit z chyb soupeřky, celkově to stačilo na výhru 21:14 14:21 a 21:17. Ve druhém kole čekala turnajová jednička Terka Švábíková. Stejně staré soupeřce Šárka podlehla 5:21 a 10:21, dostat se vůbec do výměny byl velký úkol – důležité je, že Šárku předvedená hra nakopla k tomu věnovat se singlu a pracovat na sobě, což je vždy cenné, a umístění mezi 16 nejlepšími hráčkami ČR je také skvělé!

Ve čtyřhře mužů Prosek reprezentovaly dva páry. Koloušek s Tomášem v prvním kole bojovali proti Jiřímu Loudovi a Janu Hubáčkovi. Soupeři byli rychlejší i jistější a pohlídali si výhru 11:21 a 17:21. Honza s Vaškem byli v turnaji nasazení jako 5/8, a to také potvrdili, ale museli to podepřít opravdu kvalitní hrou. Po volném kole je totiž čekali mistři ČR z roku 2015 Standa Kohoutek a Michal Světnička. Kluci ale zvládli být rychlejší i jistější v drajvech a vyhráli 21:13 17:21 a 21:11! V sobotním čtvrtfinále už nestačili na Petry Jelínka s Hoškem 6:21 a 16:21. Možná trochu horší zápas, než jsme doufali, ale s velkým poučením, na čem pracovat dále.

Čtyřhru žen měla původně hrát Berta s Katkou Tomalovou. Ta ale krátce před MČR dostala chřipku, a tak se mohla do hry dostat Míša – velkou šanci využila a s Bertou si došla až pro medaili! Tomu říkáme comeback po půl roce v Číně :)

Hned první kolo bylo velkým soubojem. S nasazeným párem Terka Kobyláková – Pavlína Krpatová holky hrály třikrát 21:19 – ten rozhodující set se ale přiklonil na jejich stranu a mohly se tak těšit na sobotní čtvrtfinále. V něm si poradily s Verčou Srncovou a Barčou Otáhalovou už jednoznačněji 21:6 a 21:17 (no, v druhém setu to ze stavu 20:11 hodně napínaly :)). Svůj nejlepší výkon pak holky předvedly v semifinále proti Denise Šikalové a Magdě Lajdové, s kterými hrály 19:21 a 17:21. Velká škoda, že se nepodařilo „prolomit“ aspoň jeden set. Každopádně i přes to, jak to byla narychlo domluvená spolupráce, nakonec velká radost a navázání na společný úspěch z roku 2016.

Krásně uspořádané mistrovství ČR v Plzni bylo i úspěšným pro náš oddíl – jen tak dál a ať je i účast i medailová bilance v příštím roce ještě bohatší.

A dodejme, že bronzovou medaili za čtyřhru žen získala také naše ligová posila Eliška Maixnerová po boku Hanky Milisové – i Elišce patří velká gratulace!

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři