Badmintonový oddíl

MČR dospělých v Plzni: Berta získala bronz ve smíšené čtyřhře!

49472662888_a5d338b7ec_kVe dnech 31. ledna – 2. února hostila Plzeň mistrovství ČR dospělých. Ve startovním poli nechyběli ani prosečtí hráči: Berta Ausbergerová, Filip Stádník, Václav Palán, Václav Podivín a Adam Šulc. Velkou radost přinesla smíšená čtyřhra, v níž se Berta po boku Matěje Hubáčka prosadila na stupně vítězů, získali bronzové medaile!

Výsledky: online

Stejně jako loni skvěle zorganizované mistrovství začalo v pátek krátce po 11 hodině. Naši hráči startovali jen v párových disciplínách. Vašek v mixu spolu s Nelou Němcovou nejprve přehrál dvojici Kurz-Šilhavá, ale ve druhém kole podlehli páru Beran-Hejrychová poměrem 21:23 ve třetím setu. Velká škoda, protože se mohl konat prosecký souboj o medaili – do stejné větve pavouka totiž postoupila i Berta s parťákem Matějem Hubáčkem, kteří po volném kole přehráli pár Bureš-Otáhalová. Berta s Matějem si poradili i s Beranem a Hejdrychovou, a to dvakrát 21:15. V semifinále se však museli sklonit před suverény posledních 10 mistrovství a nakonec po jedenácté v řadě vítěznými Bitmanem a Bášovou.

Čtyřhru žen hrála Berta s Kateřinou Tomalovou, avšak los byl trochu krutý, když jim přidělil už do prvního kola dvojici Lajdová-Šikalová. S pozdějšími finalistkami prohrály Berta a Katka 14:21 a 15:21.

Mezi muži jsme měli zastoupení dvou párů. Venca s Adamem se dostali do soutěže MČR na poslední chvíli a užili si ji doopravdy pořádně, když sice měli volné kolo, pak ale hráli proti hlavním favoritům Janáčkovi a Švejdovi. Podle očekávání prohráli, přece jen velká deblová kvalita byla na straně krumlovských. Škoda byla výsledku Filipa, ten hrál spolu s Danem Skrčeným a prohráli v prvním kole s dvojicí Vitvera-Weinzettl dvakrát 20:22.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři