trinactO víkendu 26.-27. listopadu hostil Český Krumlov mistrovství ČR kategorie do 13 let. Pod vedením trenéra Tomáše Krajči v něm startovali Verča Tvrdíková, Kája Hejduková, Natka Pávová a Adam Šulc. Vydařeném turnaji scházelo jediné – zlatá tečka 😉 Získali jsme tři medaile: Adam stříbrnou v singlu, spolu s Pájou Maňáskem taktéž stříbrnou v deblu a mix Verča + Adam obsadil třetí místo.

Celkové výsledky: tournamentsoftware

Prohlédněte si: fotografie z turnaje

Velmi pěkný turnaj v krásném, i když zabahněném předvánočním Krumlově přinesl medailové úspěchy našim šikovným odchovancům, a také velkou spoustu námětů pro další přípravu, práci s mentální stránkou výkonu a týmovostí.

Program turnaje se rozeběhl v sobotu ráno mixem, do kterého zasáhli všichni čtyři prosečtí účastníci. Kája po boku Kryštofa Bittmana z Astry hrála mix jako čtyřhru, a společně si poradili jak s nervozitou, tak i šikovnými soupeři v prvním kole. Na tři sety udolali pár Jelínek-Kočová a dostali se tak mezi 16 nejlepších. Mezitím Adam s Verčou potvrdili úlohu nasazených jedniček a vyřadili dvojici Štaffl-Hoffmanová. Bohužel, Naty měla hodně přísný los. Spolu s Péťou Hnilicou vyzvali druhý nasazený pár Kopřiva-Metzová. Silná dvojice ze severu Moravy jim povolila jen 6 a 16 bodů, druhý set už byl nadějnější.

Ve druhém kole nebyli Kája s Kryštofem daleko od překvapení na úkor nasazeného páru. Dvojici Tancer-Muchová dokázali zaskočit a vyhráli první set 21:17. Druhý bohužel stejným poměrem prohráli a ve třetím se jim nedařilo zahrát míč mimo dosah vysoké Muchové. 11:21 znamenalo konec v soutěži.

O pomstu se postarali Adam s Verčou, když ve čtvrtfinále stejný pár přehráli výsledkem 21:15 a 21:11.

av

Pak už se naplno rozěbehly dvouhry, pro nás nejprve ty holčičí, protože Adam měl jako jednička první kolo volné. Kája hrála proti Magdaleně Tyrmerové, soupeřky se trochu bála, ale v průběhu zápasu dokázala pozitivně reagovat na koučování a postupně získávala půdu pod nohama i sebevědomí. Výsledek 22:20 a 21:13 hovoří jasně o výrazném zlepšení hry ve druhém setu. Mentálně náročný zápas vzápětí zvládla i Verča, když porazila benáteckou Kateřinu Pokornou 21:19 a 21:16. Nepříznivý vývoj obou setů zvládla otočit vlastními silami a tentokrát téměř nepanikařila.

Adam neměl v sobotu úplně optimální formu, ale jeho soupeři toho naštěstí nedokázali využít. V šestnáctce tak porazil Jonáše Hurtíka 21:18 a 21:14, následně si poradil i s Pájou Hrubcem 21:14 a 21:15. To znamenalo postup do nedělního semifinále proti Tomáši Matulovi.

Druhé kolo dvouhry bohužel znamenalo konec pro obě naše děvčata. Kája sehrála perfektní zápas proti Veronice Novákové. Nasazenou soupeřku dokonale zaskočila, vyhrála první set 21:18. Druhý jí stejným poměrem utekl a v tom třetím už scházelo jen trochu štěstí: koncovka plná dlouhých výměn a nervů bohužel měla výsledek 28:30 v Káji neprospěch. I to je ale cenný zážitek a odnést si může dobrou hru proti vyšší, silnější a papírově favorizované soupeřce.

kh

Verča vyzvala Kristinu Kozempelovou a bohužel se jí nepodařilo dotáhnout ani jeden set do vítězství. Po první prohrané sadě 18:21 ve druhém setu dlouho vedla, v závěru ale přišlo několik chyb a skóre tak bylo nakonec stejné jako v setu prvním. Škoda, Verči los byl příznivý a nabízel cestu možná až k medailové pozici.

Do párových disciplín už zase zasáhli všichni naši svěřenci. Naty po boku šikovné levačky Báry Šenfeldové z Doubravky porazila pár Helešicová-Larischová ve dvou setech. Ve druhém kole holky nestačily na turnajové jedničky a pozdější mistryně Kohoutovou a Kozempelovou. Na první společný turnaj to ale nebylo vůbec špatné, holky se podpořily a bojovaly.

Kája s Verčou ve svém prvním kole porazily silné soupeřky Tyrmerovou a Pokornou 22:20 a 21:6 po velmi sebebědomém výkonu. Druhé kolo bylo přesným opakem – pár Ševčíková-Metzová byl aktivnější, razantnější a dominoval prvnímu setu. Holky zjistily až v půli toho druhého, že by „to možná šlo,“ ale na obrat už bylo pozdě. Poučení pro příště!

Adam s Pájou měli svůj průchod až do finále turnaje celkem poklidný. Porazili postupně páry Plánička-Vojtěch a Dvořák-Ret a mohli se těšit na nedělní zápas o zlato.

V posledním večerním zápase Adam s Verčou podlehli v semifinále mixu dvojici Matula-Žurková 20:22 a 15:21. Velmi podstatný zápas a následná zpětná vazba ke hře a spolupráci našeho páru; dvojice, která určitě měla na zlato, ale nakonec získala „pouze“ bronzovou medaili.

as

V neděli byl ve hře už jenom Adam, naštěstí v o dost lepším rozpoložení než v sobotu. Po rozehrávce s trenérem a pečlivé přípravě přehrál suverénně Tomáše Matulu 21:9 a 21:10. Finále s Matějem Rzeplinským bylo podle mého názoru nejkvalitnějším zápasem celého turnaje. Adam nakonec prohrál 18:21 a 19:21, byl to ale dobrý, odvážný výkon a i když porážka vždy mrzí, není se zač stydět.

V závěrečném finále čtyřhry kluků proti Dominiku Kopřivovi a Tomáši Matulovi to bylo opět o nervech a psychické stránce výkonu. Když kluci hráli, co měli, a byli na kurtu pozitivní, vyhrávali, když panikařili a vztekali se, prohrávali. Po výsledku 16:21 21:13 a 17:21 se z výhry radovali soupeři, na Adama s Pájou zbylo druhé místo.