Badmintonový oddíl

MČR U17: z Brna veze Adam stříbrnou medaili ve čtyřhře chlapců!

mcru17O víkendu 8.-9. prosince hostila X-Arena v Brně Slatině republikový šampionát kategorie do 17 let. Pod vedením trenéra Tomáše Krajči se ho zúčastnil Adam Šulc, který nastoupil ve všech třech disciplínách – mixu s Klárou Šilhavou, dvouhře a čtyřhře s Vratislavem Erhartem. Právě debl byl pro něj nejúspěšnějším, když s Vráťou prošli až do finále MČR a získali stříbrné medaile.

Velký úspěch pro Adama, který ač členem reprezentačního kádru U17, patřil věkem mezi nejmladší účastníky mistrovství. Při komplikované přípravě, kdy zranění kolene stále omezuje možnost trénovat, jde o nečekaný a o to cennější úspěch!

Výsledky: online

WhatsApp Image 2018-12-09 at 16.27.32V sobotu to přitom dlouho vypadalo spíše na „černý den“ – nedařilo se herně a pocit z celého dění byl spíše – co tu vlastně děláme? Adam s Klárou v mixu podlehli plzeňské dvojici Jan Hora – Martina Šmídová 16:21 21:12 a 9:21. Na povedené prostřední dění nenavázali a kupící se chyby vyvrcholili herní „frustrací“ a zkoušením úderů, které měly jen malou šanci na úspěch. Technický levák Honza se dobře doplnil s jednoduše a efektivně zasahující spoluhráčkou a Adam s Klárou tentokrát nezopakovali výkon z úspěšného MČR U15.

Do dvouhry dostal Adam divokou kartu, vzhledem ke svému zdravotnímu stavu startoval opět s drobným riskem, ale začátek duelu s domácím Markem Dostálem se vyvíjel optimisticky. Chybující soupeř, úsporně se pohybující Adam, 21:13. Druhá sada už ale skončila 14:21 a brněnskému hráči vycházela taktika udržet Adama v pohybu a delších výměnách, prosazoval se i dobrým útokem. Třetí set byl spojením zdravotního omezení, hlavy jinde než na kurtu a skončil 3:21. Tím se naštěstí uzavřelo Adamovo účinkování ve dvouhře a mohl si odejít vyčistit hlavu, odpočinout a naladit se na debla.

Hned v prvním kole to pro Adama s Vráťou bylo hodně těžké – domácí pár Marek Dostál, Jakub Reichman; s podporou svých rodin v publiku a kouče Standy Kohoutka hodně zatápěli našim účinnou drajvovou a útočnou hrou. Po setech 18:21 21:16 a 21:19 se přece jen prosadila technická hra Adama s Vráťou, připravenější situace a útoky a pravidelné zkracování hry.

Ve čtvrtfinále jsme čekali na druhý nasazený pár Adam Ehm – Michal Morávek. Těžký oříšek, který však nakonec kluci rozlousknout nemuseli. Adam Ehm dostal na konci svého čtvrtfinálového zápasu dvouhry křeče a i když ho dokončil, nepodařilo se ho během necelé půlhodiny turnajové lékařce dostat do takového stavu, aby byl schopen nastoupit. Pro skreč ze strany soupeřů tedy Adam a Vráťa postoupili do semifinále.

Radost z medailového úspěchu by byla samozřejmě úplně jiná, kdyby kluci postoupili po vyhraném zápase, ale i tak jsme večer mohli usínat s dobrým pocitem – „placka“ z MČR je zkrátka něčím, co se počítá, a zranění či jiné obtíže ke sportu patří.

Nedělní ranní semifinále přineslo souboj se severomoravským párem Lukáš Franek-Jakub Matula. Pod taktovkou kouče – dalšího skvělého deblisty – Honzy Somerlíka si Franek s Matulou počínali zdatně a vyhráli první set 21:12. Adam s Vráťou ale dokázali zrychlit přístup k míči, Vráťa úspěšně rozehrávat „volný“ zablokovaný třetí míč a Adam se postupně rozehrával k velkému „tvořivému“ a „předvídavému“ výkonu – druhý a třetí set kluci získali 21:10 a 21:16 a radovali se z postupu do finále!

Zápas o zlato se už do dramatického průběhu dovést nepodařilo. Jednoznačná prohra a zasloužená gratulace rychlejšímu a pestře hrajícímu páru Tadeáš Brázda – Martin Dostál, kteří Vráťovi s Adamem povolili jen 11 a 8 bodů.

Přesto velká gratulace; v konkurenci hráčů narozených v letech 2002 a mladších je medaile cenným úspěchem a potvrzením Adamovy dobré připravenosti. Ve vrcholných turnajích letos prodává zkušenosti ze svých prvních mezinárodních startů i natrénované hodiny, a tak jeho medailová bilance zaslouženě roste…

Za týden nás čeká poslední z vrcholných turnajů, mistrovství ČR juniorů do 19 let, kterého se vedle Šárky Vláškové, Vaška Podivína a Vaška Palána zúčastní v párových disciplínách právě i Adam Šulc. Těšme se, co nejen on, ale všichni naši v nejtvrdší republikové konkurenci předvedou.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři