Badmintonový oddíl

MČR U19: Vašek Palán získal bronzovou medaili v mixu

181215MRU19AstraPraha087O víkendu 15.-16. prosince uzavřel seriál mistrovství ČR mládeže šampionát juniorů, který pořádala pražská Astra v hale SK Oaza. Z našeho klubu startovali Šárka Vlášková, Vašek Podivín, Vašek Palán a Adam Šulc pod vedením trenérů Tomáše Parkána a Vítka Šedi. Největšího úspěchu dosáhl Vašek Palán díky třetímu místu v mixu – náš oddíl tak udržel parádní bilanci – získal medaili na každém z mistrovství ČR od kategorie U11 až po juniory!

Výsledky: tournamentsoftware

Do smíšené čtyřhry zasáhli všichni naši hráči. Adam s Klárou Šilhavou patřili k nejmladším účastníkům, ale vůbec se neztratili. V prvním kole si poradili s rychnovskou dvojicí Tomáš Hynek-Barbora Tichá 21:18 a 22:20. Ve druhém už podlehli Adamu Blaníkovi a Tereze Kobylákové 10:21 a 16:21. Pro hráče U15 ale skvělý výsledek a 9. místo v republice mezi devatenáctiletými!

Venca Podivín se Šárkou byli nasazení jako 5/8 a po volném kole se utkali s Martinem Slívou a Aničkou Škarkovou. Bohužel po setech 21:13 15:21 a 12:21 odešli poraženi, i oni tak obsadili konečné 9. místo.

Vašek Palán naposledy startoval s pardubickou Lucií Krpatovou. Jako turnajové jedničky v sobotu zvládli zápasy proti párům Blažek-Janošová a Blaník-Kobyláková. V nedělním semifinále po rozháraném a nesoustředěném výkonu podlehli páru Franek-Němcová a nakonec tedy obsadili 3. místo. Bronzová medaile je vzhledem k průběhu čtvrtfinále úspěchem, ale zároveň také zklamáním v kontextu výkonnosti obou hráčů.

Do dvouher zasáhla pouze Šárka, která hrála první kolo proti Verče Veselé. Dobře známé soupeřce z Lanškrouna podlehla ve třech setech, v nichž se projevila i Šárčina nemoc v týdnu – kondičně výborně připravená Verča nakonec byla v zápase úspěšnější.

Ve čtyřhře chlapců jsme doufali v medaili, a to i přes to, že Vašek Palán musel vynuceně měnit 14 dní před mistrovstvím deblového partnera. Vašek po boku parťáka z Plzně Honzy Viktory prošel do čtvrtfinále turnaje, ale v něm kluci nestačili na Jiřího Vajsejtla a Adama Blaníka. Celkové páté místo uhráli i Venca s Adamem, kteří si v parádním zápase poradili s Lukášem Frankem a Michalem Morávkem 24:22 a 23:21. Ve čtvrtfinále čekali pozdější suverénní vítězové Kulíšek a Janoštík, kterým Adam a Venca vzali 10 a 18 bodů, nejvíce ze všech soupeřů v průběhu turnaje. Velká škoda – kluci měli dobrou formu, která mohla v případě malinko příznivějšího losu přinést i medaili.

Daleko od medaile nebyla ani Šárka v deblu. Po boku Barči Otáhalové přehrála turnajové trojky Weinerovou a Strnadovou, v dramatickém třísetovém čtvrtfinále však holky podlehly Šilhavé a Valentové. Další páté místo pro prosecké barvy.

Pro Vencu a Šárku jde o zakončení juniorské kariéry – pátá místa jsou dobrou vizitkou jejich výkonnosti, medaile by byla samozřejmě krásnou odměnou za roky tréninku a vzájemné spolupráce. Ale ne vždy se může takto „zadařit“ a pocit, že se naši drželi republikové špičky a mohou myslet na pěkné výsledky mezi dospělými, je sám o sobě příjemný.

Díky všem za předvedené výkony, vzornou reprezentaci klubu a vzhůru do nové sezóny 2019!

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Nejsou žádné nejbližší turnaje ...

Začni s badmintonem: nábor 2018

Sponzoři a partneři