mix_9O víkendu 14.-15. prosince hostila Orlová mistrovství ČR juniorů. Z našeho oddílu pod vedením trenéra Tomáše Parkána startoval Vašek Palán, a to v deblu s Michalem Morávkem a v mixu s Nelou Němcovou. S oběma partnery se mu podařilo dojít si pro medaili, v deblu měla hodnotu bronzovou a v mixu dokonce stříbrnou, po třísetovém a velmi napínavém finále.

Výsledky: tournamentsoftware

V pavouku deblu Vašek s Michalem obhájili nasazení 3/4, když si poradili s dvojicemi Jonáš Hurtík-Tomáš Patera a Lukáš Franek-Jakub Reichman. V semifinále čekaly turnajové dvojky Tadeáš Brázda a Martin Dostál. V nedělním ranním zápase kluci podlehli brněnské dvojici 17:21 a 11:21, a museli se tedy spokojit s bronzovými medailemi.

V mixu byl Vašek po boku domácí Nely Němcové nasazený jako dvojka, a také v této disciplíně se nakonec papírové předpoklady potvrdily. Vždy je za tím ale hodně odvedené práce hráčů na kurtech, emocí, fyzických výkonů i přemýšlení a taktiky. Vašek s Nelou si po volném kole poradili s dvojicí Michal Morávek-Šárka Líbalová 21:11 a 21:14. Pak v jednom z nejvyrovnanějších zápasů mistrovství porazili Adama Ehma a Kateřinu Valentovou, v závěru otočili koncovku třetího setu a vyhráli 24:22 20:22 a 21:19. V semifinále zvládli přehrát pár Vojtěch Bízek-Valentýna Sonnková 21:16 a 21:15.

Finále proti turnajovým jedničkám Vítovi Kulíškovi a Lucii Krpatové bylo také třísetové a velmi kvalitní. Vašek s Nelou skvěle vstoupili do prvního setu a náskok 11:4 v přestávce proměnili v konečné skóre 21:14. Bohužel, ve druhém setu naopak utekli bodově soupeři – 17:21. Rozhodující sada a neustálé mírné vedení soupeřů, bohužel vyústilo v porážku stejným poměrem 17:21. Vašek s Nelou tedy obsadili druhé místo.

Vaškovi patří velká gratulace k oběma medailím, které jsou zároveň uzavřením jeho úspěšné juniorské kariéry. A teď vzhůru k „pódiovým příčkám“ v dospělých!