Badmintonový oddíl

MMJ Orlová: Adam se nečekaně probil do druhého kola čtyřhry

45337298854_34a9a464c6_oTurnaje evropského okruhu U19 Czech Junior International ve dnech 23.-25. listopadu se zúčastnili dva prosečtí hráči – Vašek Palán a Adam Šulc. Vítězný zápas v nabitém a kvalitním pavouku si překvapivě připsal mladší Adam po boku Dominika Kopřivy ve čtyřhře, kde nakonec obsadili pěkné 9. místo.

Výsledky: tournamentsoftware

Vašek byl nasazený v obou párových disciplínách, ale turnaj pro něj skončil zklamáním. V mixu jako turnajové šestky podlehli s Luckou Krpatovou dalšímu českému páru z kádru reprezentace U17, Adamu Ehmovi a Marii Růžičkové 21:17 21:23 a 17:21; soupeři nakonec prošli až do semifinále turnaje!

Adam zasáhl do singlu, ale vzhledem k nedávnému zranění zápas proti polskému soupeři Mikolaji Piorkowskému spíše protrpěl a podlehl 12:21 a 8:21.

V deblu Vašek ve své derniéře s Vítkem Kulíškem jako turnajové osmičky prohráli s dánskou dvojicí David Brandt – Marcus Rindhoj. Byli to nakonec vítězové celého turnaje. Kluci nehráli vůbec špatně a prohráli až ve třech setech 13:21 21:15 a 15:21.

Velkým překvapením byla deblová výhra Adama s Dominikem Kopřivou proti německému páru Alexander Marinkovic-Kian-Yu Oei. Vynikající hráč (Oei) ještě nedělá vynikající pár a kluci se prosadili k těsné výhře 21:19 a 22:20! Ta mimochodem znemožnila Adamovi start na přeboru Prahy U17, a tak doufáme, že dostane divokou kartu opravňující ke startu na MČR této věkové kategorie.

Ve druhém kole kluci vzali 13 a 16 bodů rakouským deblistům Lucovi Froschauerovi a Lenny Sudarmovi. Pro Adama po zranění a přípravě, kdy badmintonovou raketu vidět zřídka, zato mnohem častěji bosu, posilovací gumy, medicinbaly a samozřejmě také saunu, magnet a laser, příjemné plus a prima zážitek z vrcholného domácího turnaje.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři