Badmintonový oddíl

Nová Včelnice 2018: soustředění dospělých

20180812_182438Ve dnech 12.-17. srpna proběhlo v Nové Včelnici herní soustředění dospělých a vybrané mládeže. Návrat do místa, kde jsme soustředění pořádali už v minulosti, proběhl ke všeobecné spokojenosti, a dvacítka proseckých hráčů absolvovala intenzivní badmintonovou i kondiční přípravu pod vedením trenéra Tomáše Krajči a za pomoci fyzioterapeutky.

Prohlédněte si: fotografie ze soustředění

Program přípravy zahrnoval tréninky specializace na dvouhru a párové disciplíny, i několik společných tréninkových jednotek. Denně dvě badmintonové jednotky, kondiční bloky na atletickém oválu či v tělocvičně formou HIIT, kruhových posilovacích či stabilizačních cvičení a velmi důležitou večerní kompenzační fázi. Zejména pozice „medvěd“ nebyla mezi zmoženými badmintonisty zrovna populární, o to více ale odhalila nutnost kvalitního protažení a vyrovnání jednostranné zátěže.

Tréninky deblistů se zaměřily na nácvik obrany s důrazem na nízké a široké postavení, schopnost vystartovat dopředu na překvapivý drop, a umístění krátké a drajvové obrany tak, aby bylo možné přejít do protiútoku. Singlisté naopak pracovali na útoku s cílem zlepšit jeho pestrost, vedle smečů využít i seknutých dropů a dokázat rychle za útočným úderem přejít na síť.

Prostředí městského sportovního komplexu pro nás bylo příjemným zázemím – po svých chodbou z ubytovny do haly, cca 5 minut do hotelu Jelen na jídlo, s regenerací v podobě vířivky – na nepohodlí si hráči doopravdy stěžovat nemohli. A jestli tu a tam utrpěl ránu hudebně-posluchačský vkus při nějakém tom „sexy fasa chlapovi,“ dokázali jsme se z toho rychle oklepat ;-)

Srpnová příprava proseckých hráčů se přehoupla do poloviny, část hráčů se nyní rozjede na reprezentační a výběrové campy do Nymburka a Skutče, ostatní se budou připravovat v Praze, mladší v rámci školičky a přípravného campu, starší společnými herními tréninky. Na závěr prázdnin pak program uzavře tradiční Deblová škola se zaměřením pro párové disciplíny.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři