Badmintonový oddíl

OP U15: na Astře se přebornicemi staly Jana v deblu a Ivča v mixu

IMG_0169V sobotu 5. října se na Astře konal postupový turnaj na MČR U15 – oblastní přebor této věkové kategorie. Pod vedením trenéra Tomáše Krajči v něm startovali Jana Flusserová, Gabča Kuptíková, Ivča Treperová, Amálka Maixnerová, Verča Flusserová, Jirka Zlatník, Pepa Rákosník, Honza Solar a Šimon Pražský. Nejlepšího výsledku dosáhly holky – Ivča s domácím Míšou Moravcem vydřela postup a výhru v mixu, Jana s radotínskou Chvalovou pak zvítězila v dívčím deblu. Krom toho Prosek získal ještě pět dalších medailových umístění.

Díky za pomoc během celého dne též Natálce Staré, která přišla pomoci s koučováním, všem rodičům za podporu svých dětí a hráčům za předvedené výkony a snahu.

Výsledky: tournamentsoftware

Vyrovnaná soutěž Prahy znamená vždy výzvu. V mixu Jana s Jirkou byli těsně pod žebříčkovým přímým postupem (o jedno místo!), a tak museli do soutěže OP. Jako turnajové dvojky prošli do semifinále, ale tam prohráli – nejen se soupeři Hnilicou a Chvalovou, ale – hlavně v případě Jany – zejména se svým očekáváním a emocemi. Další naše páry – Honza s Gabčou uhráli čtvrtfinále, Šimon s Amálkou jedno kolo, Verča vypadla už v prvním. Zato Michal s Ivčou si vzpomněli na své lepší časy a celý turnaj vyhráli. Hlavně závěrečná kola stála za to – semifinále na tři sety proti Královi a Klímové, finále divokým skóre 21:15 19:21 a 25:23!

Singl kluků byl pro nás zklamáním. Šimon uhrál kolo, bohužel v souboji, kde na soupeře měl, podlehl nakonec bronzovému Pavlicovi. Pepa, Jirka i Honza „jen“ potvrdili své nasazení a skončili ve čtvrtfinále. Pepa neměl šanci proti výborně hrajícímu Urbanovi. Honza odehrál dobrý, ale neúspěšný zápas s Čepelou. A Jirka nestačil na turnajovou jedničku Karbana.

Mezi dívkami do zápasů o pořadí propadly naše „třináctky“ Verča i Ami, obě ho ale vyhrály. Jana s Gábinou prošly až do semifinále. V něm Jana pokračovala ve své rozladěnosti a podlehla Paterové. Gabča se po dvojboji se sestrami Klímovými utkala s další radotínskou hráčkou Chvalovou, po prvním setu byla zralá „na ručník“, ale nakonec zabojovala a prohrála až 17:21 ve třetí sadě. Chybí ještě krůček naučit se zdravě naštvat a vyhrávat…

Čtyřhra kluků s novými páry – Pepa s M. Novákem vypadli v prvním kole výsledkem 22:24 ve třetím setu. Jirka s radotínským Karbanem prošel do semifinále, ale to skončilo po třech setech prohrou s Havránkem a Urbanem. Prima výsledek také pro nás stálý pár Honza-Šimon, kteří se prostříleli do semifinále z horní poloviny pavouka, podlehli v něm Bláhovi a Hnilicovi.

V holčičím deblu pak naše úspěšné párové sbírání medailí završila Jana s Helčou Chvalovou, které sice nikoliv bez obtíží, ale zvládly turnaj vyhrát a zaslouženě si vybojovaly postup na MČR.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři