Badmintonový oddíl

OP U15: překvapivá výhra a postup Ivči v deblu

OP Prahy U15 - Hamr B. 2018V sobotu 3. listopadu hostila hala v Braníku postupový turnaj kategorie U15, kde se hrálo o účast na mistrovství ČR. Pod vedením trenérky Diany Pražákové startoval hned tucet proseckých hráčů, postup si nakonec překvapivě vybojovala výhrou v deblu Ivča Treperová, věkem spadající ještě do kategorie U13!

Výsledky: tournamentsoftware

Za Prosek startovali vedle Ivči ještě Verča Tvrdíková, Natka Stará, Natka Pávová, Kája Nachtmanová, Gabča Kuptíková, Jana Flusserová a Vanda Sedláčková, z kluků pak Tom Orlík, Petr Krejčí, Pepa Rákosník a Honza Solar.

Mix pro nás nebyl nejsilnější disciplínou. Pepa s Naty S jako turnajové jedničky vyhráli první kolo, ale podlehli Kovářovi a Klímové. Jedno kolo shodně uhrála ještě Vanda po boku Janáčka a Verča s Gerginovem z Arionu, stejně si vedli i Naty P s Petrem, kteří na tři sety prohráli s velmi soutěživou dvojicí Srnec-Koliášová.

Ve dvouhrách jsme doufali v postup, i když by popřel papírové nasazení. Honza v turnaji „na zkušené“ podlehl v prvním kole Janáčkovi, Pepa nestačil na Slavíka, kluci prohráli i své zápasy o pořadí. Petr si vedl o dost lépe, když si poradil s Astra-dvojbojem Pavlica a Urban, ve čtvrtfinále ho však zastavil Tomáš Bláha. Tom došel dokonce do semifinále, když porazil Slavíka a Schinka, ale také on nestačil na radotnského Bláhu a postup mu tak těsně unikl.

Mezi dívkami jsme uhrávali hezké výsledky v prvních kolech, ale na postupy to nestačilo. Gabča vyhrála nad Chvalovou, ale druhé kolo už nezvládla, kolo uhrála také Vanda, pak podlehla Nachtmi; postup Nachtmi turnajem skončil ve čtvrtfinále. Dvě kola a pěkný výsledek uhrála Naty P, když si poradila s Knaislovou a Králíčkovou, podlehla pak finalistce Andree Kobylákové; stejně jako o kolo dříve Ivča. Naše holky se navzájem utkávaly i ve spodní polovině pavouka – Jana po výhře nad Vyšehradskou podlehla Naty S, která ve čtvrtfinále vypadla s Johnovou. Konečně Verča prošla také do čtvrtfinále, kde ale prohrála s pozdější vítězkou Bílkovou. I když z toho nebyl postup, můžeme mít radost z jiné bilance – osm dívek a všechny vyhrály své první kolo, mezi 16 nejlepšími hráčkami Prahy tedy byla hned polovina našich (a stejná bilance platí i pro čtvrtfinále)!

V deblu kluků jsme mysleli na postup páru Tom-Petr; ti přes dramatické bitvy s páry Kovář-Král a Slavík-Srnec postoupili do finále, ale v něm prohráli s Hurtíkem a Hrubcem 21:23 a 16:21. Pepa s Honzou vypadli už v prvním kole s pozdějšími vítězi.

Čtyřhra dívek byla plná překvapení na úkor favoritů. Například turnajové jedničky – Nachtmi s Bárou Johnovou, které v semifinále po třech setech podlehly šikovné dvojici z kategorie U13, Ivče a Kačce Koliášové. Do čtvrtfinále se dostaly Gabča s Vandou, ale prohrály s Verčou a Naty S; ty však nezvládly semifinále proti sestrám Kobylákovým. Nečekané finále a ještě nečekanější vítězky – velký den Ivči a Kačky holky korunovaly výhrou dvakrát 21:18!

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři