DSC_0054Adam Šulc se zúčastnil společného programu reprezentace U17 – soustředění v Nymburce v termínu 26.-29. srpna a turnaje Polish U17 International v Lubinu, na který hráči jeli přímo z campu v Nymburce. V Lubinu hrál Adam všechny tři disciplíny, dostal se do třetího kola v mixu, zakončil jej však s nepříjemnou bilancí tří porážek 19:21 v rozhodující sadě. Na campu i přímo na turnaji Adama vedl trenér Tomáš Krajča.

Adamovy zápasy: tournamentsoftware

Prohlédněte si: foto z campu

Soustředění bylo zaměřeno na sehrávání párových disciplín, nácvik deblových drajvů a „push“ úderů a také prvních tří míčů ve výměně. Adam stejně jako ostatní hráči také dostal několik úkolů: poctivě doplňovat XPS, naučit se 3 dvojšvihy v řadě za sebou a přemýšlet o prioritách disciplín.

Přímo v turnaji Adam sehrál dobré zápasy. V singlu s domácím Jakubem Melaniukem mu chyběla trocha štěstí, proti bojovnému a útočnému soupeři kontroloval hru v prvním setu, pak se ale Melaniuk prosadil svým útokem. Podobně mu utekla i koncovka deblu s Vratislavem Erhartem. V mixu se s Klárou Šilhavou dostali do třetího kola a hodně potrápili turnajové trojky, k senzačnímu vítězství scházelo pár míčků…

Zápas v mixu: Adam Šulc, Klára Šilhavá vs. Andrej Niczyporuk, Joanna Podedworny (Polsko)

Níže hodnocení Adama:
„Do Lubinu jsme odjeli společně s českou reprezentací po 3 – denním přípravném kempu v Nymburce. První zápas v mixu byl „lehčí“, hlavně kvůli zbrklosti a zbytečným chybám že strany lotyšského páru. V singlu proti polském hráči Jakubu Melaniukovi jsem první set vyhrál taktikou pouze vracet míč do hry a čekal na soupeřovu chybu. Ve druhém setu se soupeř začal prosazovat přesným a tvrdým útokem a zápas se protáhl do třetího setu. Nakonec rozhodovalo štěstí v koncovce třetího setu, podlehl jsem 21:9, 17:21, 19:21. Ve čtyřhře společně s Vráťou Erhartem jsme čelili sehranému polském páru Holub, Aleksandrowicz. Body jsme získávali v mezihře a taky tím, že jsme soupeře nepustili do jejich pestrého útoku. V druhém setu jsme narazili na jejich rychlou hru a ve třetím setu rozhodoval hlavně servis a příjem, což měli soupeři dobře zvládnuté. Nakonec opět rozhodla koncovka a podruhé 19:21 ve třetím setu.“

„Druhý den jsme spolu s Klárou Šilhavou nastoupili proti slovenským soupeřům. V zápase jsme se spíše trápili a nešlo nám se dostat do hry. Nakonec ve třetím setu jsme otočili náskok soupeřů a s velkým štěstím jsme se mohli radovat s výhry 15:21, 21:13, 21:18. Dále následovala polská dvojice Niczyporuk, Podedworny. Zde nebylo co ztratit, a proto jsme jsme mohli být uvolnění a dát do toho všechno. Až možná k překvapení jsme vyhráli první set a hráli se soupeři vyrovnaný zápas. Ve druhém setu to o kousek nevyšlo a zápas jako již tradičně pokračoval rozhodujícím setem. Soupeře jsme dlouho drželi pod tlakem a za stavu 17:9 v náš prospěch se začlo soupeřům dařit. Nešlo nám prolomit jejich „dlouhou šňůru“ bodů. Až za stavu 17:17 se to konečně povedlo. A opět rozhodovalo štěstí. Jak jinak to mohlo dopadnout než opět 19:21 ve třetím setu v nás neprospěch.“

„Turnaj pro mě byl velkou zkušeností. Zkušeností nejen herní, ale hlavně psychické. Nebylo pro mě vůbec lehké unést třikrát takto těsnou porážku a budu na to asi ještě dlouho vzpomínat.“