Badmintonový oddíl

Přebor Prahy dospělých: 3 zlaté a 3 stříbrné pro naše hráče

preborV sobotu 5. ledna hostila hala Hamr-Štěrboholy turnaj OP dospělých – kvalifikační turnaj na mistrovství ČR a také turnaj, kde se soupeřilo o tituly přeborníků Prahy pro letošní rok. Z našeho klubu se zúčastnili Berta Ausbergerová, Šárka Vlášková, Kačka Kykalová, Vašek Palán, Honza Vorlík, Venca Podivín, Michal Beznoska a Tomáš Krajča. Úspěšný turnaj přinesl tři tituly a tři stříbrné medaile našim hráčům; přeborníky Prahy se stala Berta v mixu a deblu, a Vašek s Honzou v mužské čtyřhře.

Výsledky: tournamentsoftware

Turnaj, který dosud na Czechbadmintonu i na webu Pražského badmintonového svazu v kalendáři je situován do haly Hamr Braník, se nakonec odehrál ve Štěrboholech. V místní hale to byly náročné podmínky, když výpadek vody zasáhl celou pražskou čtvrť, jinak ale turnaj proběhl bez větších obtíží a v rozumném čase.

Smíšená čtyřhra měla jasné favority v Bertě a Matěji Hubáčkovi, kteří vzhledem k účasti na MM Estonska potřebovali jistotu postupu na MČR. Potvrzovat povinné je vždy svízelné, a tak to nebyla jízda „jako nůž máslem,“ ale pro výhru si došli. Ve finále to bylo na tři sety s Vaškem, který podal velmi sympatický výkon po boku Terky Kobylákové, a přinesl druhou proseckou medaili. Venca se Šárkou podlehli Matějovi s Bertou už v prvním kole, Koloušek a Kačka si těsně neporadili s Macákem a Šilhavou ve čtvrtfinále.

Ve dvouhře žen Šárka zvládla náročný duel s hamerskou trenérkou Romčou Loskotovou 21:15 ve třetím setu. Pak ve finále hrála tři sety s Radkou Šilhavou, prohra 19:21 v koncovce mrzela, protože Šárka předtím dotáhla na 19 ze stavu 15:20. Až na první set ale dobrý výkon a Šárka v singlu má možná i na víc, než čemu sama věří…

Mezi muži zasáhli do dvouhry Honza a Tomáš. Honza měl hodně těžký los, když hrál první kolo proti pozdějšímu vítězi Jakubovi Zahrádkovi, a o pořadí s Lukášem Kurzem. Oba zápasy prohrál, ale jeho dvouhrový elán je příslibem pro ligové kolo v lednu. Tomáš se stal obětí paradoxní situace. Po vylosování měl hrát první kolo s Kristianem Lecianem a v případě výhry s nasazeným Šerclem. K němu ale pořadatelé za záhadných okolností „dopsali“ tužkou Jakuba Vitveru, který Šercla porazil a ve druhém kole tak byl Tomášovým soupeřem. Minimálně velmi zvláštní, i proto, že na tournamentsoftwaru svítí zcela chybné výsledky a při přihlášení nového hráče (nota bene tak kvalitního jako Kuby) měla být soutěž kompletně přelosována nebo alespoň zástupci oddílů dotázáni, zda s tímto souhlasí.

Ale zvykli jsme si, že si Hamr, potažmo krajská STK, z některých věcí těžkou hlavu nedělá, a málokoho v hale to asi překvapilo.

Tomáš odehrál tedy dva singly, v prvním porazil Leciana taktikou „dej vysoké podání a soupeř zkazí“ a ve druhém podlehl Kubovi Vitverovi 16:21 a 26:28.

Debly nám přinesly už opět medailovou radost. Mezi ženami Šárka s Kačkou prohrály s Holečkovou a Hejdrychovou, i když v druhém setu měly velký náskok. Berta s Terkou Kobylákovou z Astry si došla pro titul a až na první set finále to bylo v relativním klidu.

Mezi muži jsme pak brali zlato i stříbro. Honza s Vaškem po zásluze celý turnaj ovládli, byli rychlejší, agresivnější i lépe sehraní než konkurence. Na vlastní kůži to pocítili Tomáš a Koloušek, pro které bylo druhé místo ale velkým úspěchem, když v semifinále porazili pár Brázda-Volf a hlavně ve svém prvním zápase turnajové jedničky Kurze a Zahrádku divokým výsledkem 22:20 19:21 a 26:24.

Cekově velmi úspěšný turnaj pro naše barvy a těšme se, co naši hráči předvedou za týden na Memoriálu Standy Krauze, a zejména posléze na MČR.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři