Badmintonový oddíl

Přebor Prahy U15: tři výhry proseckých dívek ve Štěrboholech

prebor15V sobotu 15. prosince se konal v hale Hamr-Štěrboholy přebor Prahy do 15 let. Pod vedením trenérů Diany Pražákové a Tomáše Krajči startovala v turnaji početná skupina proseckých reprezentantů. Nejlepší umístění vybojovaly Kája Nachtmanová – vítězka dvouhry a mixu – a Ivča Treperová – vítězka deblu. Celkově úctyhodná sbírka pěti medailí a pěkné výkony k tomu.

Výsledky: tournamentsoftware

V turnaji nastoupili: Kája Nachtmanová, Gabča Kuptíková, Ivča Treperová, Vanda Sedláčková, Klárka Kučerová, Pepa Rákosník, Jirka Zlatník, Honza Solar, Filip Hroch, Petr Pihera a Kuba Pavlíček.

V mixu Kája společně s Tomášem Bláhou potvrdila pozici nasazených jedniček. Nebylo to bez drobných zaváhání, ale když na svém pojetí mixu budou pracovat, mají šanci na slušný výsledek i na republikové úrovni. Navzdory jednoznačnému průběhu ukázali bojovnou a hezkou hru Pepa s Gábinou, a zejména pak Honza s Vandou, kteří se na kurtu povzbuzovali a potrápili ve druhém kole ve třech setech Srnce a Bursovou.

Ve dvouhře kluků 4/4 medailových pozic obsadili borci z Radotína, z našich super zápas odehrál Honza Solar, cennou výhru nad Slavíkem mu pomohla vybojovat i úprava taktiky a rozehrávání servisu. Dobrou hru ukázal i Kuba a Pepa, především ve druhém kole proti Hnilicovi. V dívčí kategorii mohly o kolo více uhrát Vanda, která po dobrých začátcích setů podlehla vždy ve druhé polovině útočněji hrající Knaislové. Téměř zmrtvýchvstání předvedla Klárka, po setu 6:21 s Bursovou ve druhé sadě uhrála 16 a ukázala mnohem lepší rozehrávku i pohyb. Gabča se nevypořádala v osmičce s nátlakovou hrou Koliášové, ale důležité je, že zápas i přes tyto tendence nevzdala a bojovala do posledního míče. Kája tentokrát prošla turnajem suverénně, cenné je, že po ranním nepovedeném výkonu dokázala s těžkými soupeřkami – naší Ivčou, Kačkou Koliášovou a ve finále Bárou Bursovou – udržet nervy, věřit si a uplatnit údery, které trénujeme. Zejména finálové zpestření hry seknutými dropy je cenné; stále jsme ve věku, kdy je potřeba zlepšovat dovednosti a uplatňovat trénované údery a pestrost v zápasech.

Ve čtyřhrách jsme si připsali další tři medaile. Jednu vybojovali doslova přes bolest Pepa s Jirkou. Klobouk dolů před Pepou, s jakou motivací a soustředěností na tomto turnaji hrál – držel doslova „nad vodou“ Jirku, kterého bolely kolena a byl rád, že stojí na kurtu. Kluci zvládli čtvrtfinále proti páru Janíček-Karban a nakonec mohli porazit i turnajové jedničky Bláhu s Hnilicou, kteří zápas podcenili a málem nedohnali. Ve výsledku bronz pro kluky a doufejme, že se Jirka rychle zotaví.

V dívčí soutěži došlo na finále Kája vs. Ivča (Kája po boku Bursové, Ivča s Koliášovou). Ve třech setech byla úspěšnější Ivča s Kačkou, tedy zlato i stříbro pro SK Prosek.

Celkově pěkný turnaj, který nám hodně ukázal, věřme, že si hráči přes Vánoce odpočinou a v lednu je opět správně „nastartujeme“ do nové závodní sezóny.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři