Badmintonový oddíl

Přebor Prahy U17: šest medailí, ale žádný postup

DSC_0063V sobotu 24. listopadu pořádal náš klub v tělocvičně ZŠ Vinoř postupový turnaj na MČR U17 – přebor Prahy. Při premiéře s programem BTP („tournamentsoftware“) se podařilo celé klání zdárně zorganizovat a naši hráči dosáhli na pěkný výsledek – zisk šesti cenných kovů. Bohužel, ani jeden z nich nebyl zlatý, a tak k již jistému postupujícímu na MČR, Adamu Šulcovi, žádný další spoluhráč nepřibyl.

Turnaje se pod vedením trenéra Vítka Šedi zúčastnili: Verča Tvrdíková, Natálka Stará, Kája Nachtmanová, Gabča Kuptíková, Vašek Obhlídal, Kuba Riegr, Honza Šnaiberk, Mára Schumpeter, Tomáš Orlík a Pepa Rákosník.

Výsledky: online

V mixu jsme medaili nevybojovali, i když některé páry nehrály vůbec špatně. Kuba s Verčou po skvělém výkonu v prvním kole vyřadili turnajové jedničky Patera-Vyšehradská 21:19 ve třetím setu. Pak ale výkon nezopakovali a podlehli relativně snadno další domácí dvojici Listopad-Mathieu, která už předetím vyřadila i Pepu s Gabčou. Dva naše páry po boji vyřadili pozdější vítězové Bízek-Klailová; jak v prvním kole Toma a Naty, tak ve čtvrtfinále Máru a Nachtmi.

Ani dvouhra chlapců nám medaili nepřinesla, i když hodně blízko k ní měl Tomáš. Po výborných výkonech a náročných třísetových zápasech porazil Listopada a Tymeše. Semifinále proti Frantovi už dost ovlivnila Tomášova natažená třísla, ale každopádně předvedl bojovnost, chtění i kvalitu. Druhou čtvrtfinálovou účastí pro nás byl Vašek, který přes Krále a Schinka prošel mezi osm nejlepších, ale tam nestačil na svého častého soupeře Michala Nesvačila. Vypíchnout zaslouží i výkony a snaha nejmladšího z kluků, Pepy, který porazil hamerského Urbana a bojoval právě s Nesvačilem – moc bodů neuhrál, ale výměny to byly náročné.

Dvouhra dívek pro nás byla úspěšnou disciplínou. Mezi osm nejlepších se po heroickém výkonu probojovala Gabča, která porazila Sarah Mathieu 23:21 ve třetím setu. Natka porazila Elišku Bílkovou, která bojovala s bolestmi zad, Verča dokázala otočit zápas proti Báře Březinové – a pak se v souboji o medaili utkaly holky spolu. Velmi vyhecované a dlouhé utkání skončilo výhrou Verči ve třetím setu – na semifinále proti Magdě Čermákové už však neměla síly ani fyzické, ani psychické a celkem snadno pozdější vítězce podlehla. Druhou bronzovou medaili pro naše barvy získala Nachtmi, která překonala sama sebe a své obavy, porazila ve třech setech Báru Johnovou, taktéž ve třech setech a napínavé koncovce turnajovou dvojku Patriku Klailovou. Po dvou dobrých výkonech však semifinále odehrála v útlumu a s bronzem určitě nebude spokojena.

Ve čtyřhrách nám to také „cinklo,“ a to když Mára s Honzou potvrdili nasazení a dostali se do semifinále, kde nestačili na jedničky Listopada s Paterou. Ve spodní části pavouka Vašek po boku Vojty Bízka jako turnajové dvojky prošly až do finále, ale i oni se museli sklonit před domácími borci.

Mezi dívkami získaly naše hráčky dvě bronzová umístění, a to Verča s Naty, které v zápase „jako na houpačce“ podlehly v semifinále Kunešové a Šilhavé 11:21 21:10 a 14:21. Také Nachtmi společně s Kájou H. braly bronz, když nestačily v semifinále na dvojici Johnová-Bílková.

Pozitivním dojmem z turnaje jsou výkony a motivace řady mladších hráčů a fakt, že prosečtí bojovali se silnou pražskou konkurencí vyrovnaně a uhráli řadu medailí. Všichni hráči mají ale zároveň rezervy a potenciál jejich výkonnosti je určitě vyšší.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři