Badmintonový oddíl

Radotín Cup: sbírka medailí a pěkné výkony proseckých hráčů

IMG_1526V chladném nedělním ránu 14.4. se sešla početná prosecká skupina na turnaji v Radotíně. Již v sobotu SK PROSEK Praha výborně reprezentovali v kategorii U11 Dan Nachtman, v U13 dokonce vítězně Nela Fenclová a v U15 medailově Šimon Pražský a Honza Solar.

O nedělním klání referuje Tomáš Maixner:

V neděli v kategorii U10 jsme měli dva zástupce.

Luky Mrázek postoupil ze skupiny do čtvrtfinále, kde zvítězil nad M. Frantou z Hamru málo vídaným výsledkem 10-11, 11-10, 1-0 (při rovnosti setů a bodů se hrál super rychlý tiebreak na jeden míč ☺) a prokázal tak pevné nervy. V semifinále si hladce poradil s M. Haškem z Radotína a ve finále M. Kocurkem ze Šumperka ho o zlatou medaili připravil pouze horší poměr vyhraných míčů při rovnosti setů.

Agátka Maixnerová vyhrála svoji skupinu, v semifinále pak podlehla M. Weberové z Radotína, kdy v zejména v prvním setu sahala po vítězství. Nicméně i tak se radovala ze své první bronzové medaile.

V kategorii U12 startovala Bětuška Marešová. Bětka po velmi bojovném výkonu a dvou výhrách postoupila ze skupiny a v semifinále srdnatě vzdorovala i pozdější vítězce J. Hnilicové z Radotína. Bronzovou medailí udělala radost nejen sobě, ale i všem přítomným z Proseku.

V kategorii U14 jsme měli nejpočetnější zastoupení.

Nelča Fenclová navázala na svoje výborné výkony z předchozího dne a získala stříbrnou medaili. Postoupila ze skupiny, ve čtvrtfinále si poradila s K. Slavíčkovou z Radotína, v semifinále pak s N. Vaníčkovou z Aše. Ve finále pak sice nestačila na L. Sommerovou z Radotína, ale zejména v 1.setu jí byla velmi vyrovnanou soupeřkou.

Amálka Maixnerová vyhrála svoji skupinu, zvládla i čtvrtfinále, v semifinále pak prohrála poměrem 13:15, 13:15 s pozdější vítězkou L. Sommerovou z Radotína. V konkurenci starších děvčat to je pěkný výsledek.

Anička Marešová odehrála velmi dobrý turnaj, kde nevypustila jediný míč a svojí zlepšenou hrou si řekla o nominaci na oddílového „Skokana roku“. Velmi pozitivně se projevuje její tréninková píle a chuť.

Kategorii U17 ovládla Karolína Nachtmanová. Kája zvládla celý turnaj v tréninkovém tempu a zakončila ho výhrou ve finále A. Vávrovou. Pro naše mladší hráčky byla skvělým příkladem.

Hráči a hráčky Proseku si příkladně fandili a povzbuzovali, byla to radost pohledět. Turnaj se organizátorům povedl velmi dobře, zvládl se i v rozumném čase. Radotínští funkcionáři a rodiče celé dva dny zároveň dělali i rozhodčí ve všech zápasech, za což jim patří obdiv.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Turnaje a nejbližší akce

Sponzoři a partneři