P1640070O víkendu 28.-29. dubna se konal tradiční turnaj regionálních výběrů kategorie U13. Do týmu Prahy se dostala i Ivča Treperová a pomohla družstvu k celkovému 4. místu. Více v reportáži trenérky Kačky Tomáškové:

O víkendu 28. a 29. dubna se vybraní hráči jednotlivých oblastí České Republiky zúčastnili 30. ročníku FZ FORZA českokrumlovského poháru U13. Za Prahu jeli bojovat: Bára Bursová (SoRadMet), Ivča Treperová (SK Prosek), Kačka Koliášová (SK Hamr), Tobiáš Lecian (TJ Astra ZM), Adam Srnec (SK Hamr), Jonáš Marek (SoRadMet) a Míša Moravec (TJ Astra ZM).

Do základní skupiny B byly spolu s výběrem Prahy nalosovány týmy z Jižní Moravy a Jižních Čech.

V prvním utkání proti jihočeskému výběru šlo především o sehrání týmu a zjištění, jaká sestava bude vhodná do utkání dalších. Pro Prahu první sobotní duel skončil vítězstvím 6:1. Tým správně motivovaný vidinou postupu přímo do semifinále a volného zbytku odpoledne s možností delší regenerace, které čekalo na vítěze skupiny A a B, tak mohl nastoupit do boje s Jižní Moravou. Po změně sestavy, předvedení krásných výkonů a vybojování důležitých bodů se pražským badmintonistům podařilo obhájit nasazení ve skupině těsným ale zaslouženým vítězstvím 4:3.

P1630923 - Copy

Do nedělního semifinále proti Východním Čechám šel tým Prahy s cílem probojovat se do finále. Využili jsme stejnou sestavu, která se osvědčila proti Jižní Moravě, a věřili, že se nám povede vyhrát. I přes velkou snahu všech hráčů byl konečný stav utkání 5:2. Spolu s velkou částí sil se tak rozplynula i naděje zisku zlaté medaile, stejně jako se vytratila i ranní motivovanost. V boji o třetí místo jsme se tak střetli opět s hráči z Jižní Moravy.

Ať už to bylo nedostatkem sil, zklamáním z předchozího utkání nebo špatným přístupem k dané situaci, v odvetě sobotního utkání byl vítěz jednoznačný – Jižní Morava zvítězila v utkání, které až na výsledky zápasů bylo úplně stejné jako to sobotní, poměrem 5:2.

Výběr Prahy nakonec obsadil nepopulární 4. místo z celkového počtu devíti týmů. Sice se nepodařilo obhájit nasazení v turnaji ani obsadit medailovou pozici, i přes to věřím, že hráči si turnaj užili. Zahráli si s nejlepšími badmintonisty, jací v této kategorii v České Republice jsou a získali cenné zkušenosti, které se budou jistě hodit v příštích turnajích.

Na závěr bych chtěla pořadatelům poděkovat za krásný a dobře zorganizovaný turnaj s úžasnou atmosférou. A samozřejmě také rodičům, kteří v Českém Krumlově celou dobu fungovali jako řidiči, zásobovači a v neposlední řadě jako největší fanoušci týmu Prahy!